Марина Абрамович отримала найпрестижнішу культурну премію Іспанії

Марина Абрамович отримала найпрестижнішу культурну премію Іспанії

Марина Абрамович отримала найпрестижнішу культурну премію Іспанії

Це премія Принцеси Астурійської за вклад у мистецтво. Її щорічно вручають за досягнення у культурній, соціальній, гуманітарній, науково-технічній сферах. Мисткиню нагородили на церемонії 22 жовтня в Ов'єдо, столиці князівства Астурія, повідомляє The Art Newspaper.

У заяві журі премії йдеться: "Абрамович у своїй практиці багато експериментувала, йшла на ризики, розвивала нові медіа. Вона особлива у відданості абсолютному мистецтву та любові до авангарду".

Сама ж мисткиня сказала у своїй заяві: "Я зворушена і пишаюся тим, що отримала цю престижну нагороду". Серії робіт художниці, у тому числі відео Carrying the Milk (2009) демонструються в Школі мистецтв і ремесел, що розташована на колишній збройовій фабриці La Vega, на північному заході Іспанії.

Попередніми лауреатами мистецтв принцеси Астурійської були Френсіс Форд Коппола, Мартін Скорсезе, Кшиштоф Пендерецький, Вуді Аллен та інші.

Що відомо

  • Марина Абрамович (1946) — сербська мисткиня. Вона займається мистецтвом витривалості, досліджуючи відносини між художником і аудиторією, межами тіла і можливостями розуму. За 50 років роботи її прозвали "бабусею перформансу". Вона відкрила нове поняття ідентичності, роблячи спостерігачів учасниками і зосереджуючись на "протистоянні болю, крові і фізичних меж тіла".
  • Абрамович зіграла епізодичну роль у фільмі "ДАУ" артдиректора Меморіального центру Голокост "Бабин Яр" і російського режисера Іллі Хржановського.
  • Вона запам'яталася різними перформансами, зокрема: "Ритм 0"Абрамович розмістила на столі 72 об'єкти, якими люди могли користуватися як завгодно. Деякі з цих об'єктів могли приносити задоволення, тоді як іншими можна було завдавати болю. Серед них були ножиці, ніж, хлист і навіть пістолет з одним патроном. Художниця дозволила публіці протягом шести годин маніпулювати її тілом і рухами.Спочатку глядачі поводилися скромно й обережно, але через деякий час, протягом якого художниця залишалася пасивною, учасники стали агресивнішими., "Відносини в часі"Марина з напарником сплели своє волосся і просиділи спиною один до одного у подібному положенні 17 годин. Впродовж перших 16 годин вони перебували тільки під наглядом співробітників галереї.На кожну годину відводилося лише 3 хвилини перерви, в які робилася зйомка. Тільки на 17-ту годину перформансу, коли учасники були на межі повної знемоги, була запрошена публіка.Ідея полягала в акцентуванні уваги на тому, що, підживлюючи енергією публіки, людина підвищує рівень своїх можливостей, в такій ситуації просидівши в такому положенні ще годину., "Смерть себе",Художники поєднали свої роти спеціальним агрегатом і вдихали видихи один одного, поки не закінчився кисень.Через сімнадцять хвилин після початку перформансу обидва впали на підлогу без свідомості з легенями, наповненими вуглекислим газом.Цей перформанс досліджував здатність індивідуума поглинати життя іншої особи, обмінюючи й знищуючи його. "У присутності художника"Ідея перформансу полягала в тому, щоб Марина могла, за допомогою уважного погляду, встановити контакт з будь-яким охочим відвідувачем виставки. Цей момент фіксувався фотографом.Перформанс тривав 736 годин і 30 хвилин, художниця подивилася в очі 1500 глядачам. У перший день перформансу вона зустрілася з колишнім партнером. Художниця не змогла стримати почуттів і розплакалася..

Читайте також

Марина Абрамович прилетіла у Київ на відкриття своєї інсталяції "Кристалічна стіна плачу"

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант