Уряд затвердив Стратегію протидії катуванням у системі кримінальної юстиції

Уряд затвердив Стратегію протидії катуванням у системі кримінальної юстиції

Уряд затвердив Стратегію протидії катуванням у системі кримінальної юстиції
УНІАН

Кабінет міністрів затвердив Стратегію протидії катуванням у системі кримінальної юстиції та план її реалізації.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 28 жовтня.

Зокрема, документ покликаний визначити напрями розвитку національної системи протидії катуванням, вчиненим співробітниками правоохоронних органів.

"Стратегія розрахована на середньостроковий період та обмежена визначеною метою – протидія катуванням у системі кримінальної юстиції, виконання Україною зобов’язань перед Радою Європи та побудова ефективної протидії катуванням, що передбачає належну координацію та взаємодію державних органів, а також міжнародне співробітництво", – зазначається у тексті документу.

За словами авторів документу, найбільшому ризику зазнати катувань піддаються громадяни, яких затримують правоохоронні органи за підозрою у скоєнні кримінальних правопорушень та тримають в установах для попереднього ув’язнення та виконання покарань. При цьому для існування проблеми катувань існує ціла низка причин, серед яких:

  • "кругова порука" та замовчування катувань всередині системи кримінальної юстиції;
  • неефективність розслідування катувань;
  • брак достовірних системних даних про катування;
  • тотальна недовіра до правоохоронних органів, через яку жертви рідко скаржаться на катування;
  • низький рівень чутливості до проблеми.

Для подолання цих проблем уряд вважає за необхідне знизити рівень замовчування проблеми катувань всередині суспільства, забезпечити ефективніше інформування відповідних органів про випадки катувань, підвищити ефективність узагальнення даних про такі випадки, скоротити терміни розслідування порушень та збільшити розголос інформації про випадки катувань до рівня не менш як 30%.

"Ураховуючи основні причини виникнення та тривалого існування проблеми, а також мету цієї Стратегії, основними очікуваними результатами її реалізації є припинення ганебної практики катування осіб працівникам правоохоронних органів та ефективність розслідування випадків катування, яке відповідатиме всім визначеним міжнародним стандартам", – зазначають автори документу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок