Кабмін схвалив стратегію інтеграції переселенців

Кабмін схвалив стратегію інтеграції переселенців

Важливо
Кабмін схвалив стратегію інтеграції переселенців
УНІАН

Кабінет міністрів схвалив стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року.

Таке рішення уряд прийняв під час засідання 29 жовтня з одноденним доопрацюванням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерства ветеранів.

"Метою стратегії є створення умов для інтеграції ВПО в приймаючих територіальних громадах. Зокрема ідеться про забезпечення повного доступу до адміністративних, соціальних і інших послуг, а також створення умов для розвитку потенціалу ВПО на новому місці проживання", — заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, на сьогодні в Україні налічується понад 1,4 млн переселенців.

Читайте також: У Рубіжному для переселенців реконструюють понад сотню квартир

Віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков додав, що ключовою метою є створення умов для інтеграції ВПО у приймаючих ОТГ.

Він зазначив, що завданнями стратегії є:

  • створити умови для інтеграції ВПО;
  • забезпечити повний доступ до освіти, до соціальних, адміністративних та інших послуг;
  • створити умови для розвитку потенціалу ВПО на нових місцях проживання;
  • вирішити елементарні соціальні потреби: від працевлаштування до забезпеченості житлом.

Також уряд погодив проєкт акту, яким передбачається 22 млн гривень для підтримки вимушено переміщених осіб. За ним планується придбати 53 об'єкти нерухомості та провести ремонти 13 об'єктів для проживання 242 переселенців. Кошти субвенції отримають 11 областей.

Що відомо

  • 8 вересня Кабінет міністрів розподілив субвенцію з державного бюджету, коштом якої планується придбати 46 об'єктів нерухомості для тимчасового проживання приблизно 144 внутрішньо переміщених осіб.
  • 7 липня Кабінет Міністрів на своєму засіданні розподілив субвенцію з державного бюджету та направив 18,078 млн гривень на придбання житла внутрішньо переміщеним особам.
  • Крім того, у травні на ці ж цілі було направлено 26,1532 млн гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок