В амбулаторії села Будище 28 жовтня щепили 63 охочих. За словами завідувача закладу Валентина Фіщука, від початку жовтня людей на щеплення приходить втричі більше.
Вакцинувати населення розпочали у липні. Тоді, розповів Валентин Фіщук, охочих було до 20-ти в день. Найчастіше приходять люди пенсійного віку.
Вісімдесяти шестирічний Василь Колодний в амбулаторію прийшов отримати другу дозу:
"В інтернеті подивився, що це корисне діло. Якщо я захворію на коронавірус, то в мене ще стільки старих хвороб, що ніякої гарантії немає, що я лишусь живим. У мене немає страху. Я усвідомлюю, що всі страхи розганяють нерозумні люди", – зазначив він.

Пані Ніна, аби отримати другу дозу, приїхала із сусіднього села Лозівок.
"Сама собі вирішила, пішла й провакцинувалася. Другий раз вже. Що дасть Бог, то й буде наше. Першу дозу вакцини я перенесла нормально. Сподіваюся, що буде й друга нормально".
Шістдесяти шестирічний Віктор Надточій отримав першу дозу вакцини. Розповів, що коли зросла кількість хворих, вирішив і сам щепитися:
"Зараз всі хворіють. Вважаю, що потрібно вакцинуватися, щоб самому не захворіти", – зауважив чоловік.

Шістдесяти дворічна Тетяна Миколенко торік перехворіла на коронавірус у легкій формі. Вакцинуватись вирішила, оскільки має супутні захворювання та хвилюється за власне здоров’я:
"Цукровий діабет маю, тому і хвилювалася, і тому й прийшла. Всі вакцинуються вже і скрізь зона вже червона. Ми вакцинуємось, щоб не розносити потім цю хворобу по світу", – зазначила жінка.
За словами сестри медичної Оксани Шульги, нині щодня вакцинують до ста людей – це переважно ті, хто приходять для отримання другої дози:
"Ми проводимо з людьми бесіди, пояснюємо їм, що це буде корисно для їхнього здоров’я, що в них буде менше ризиків, якщо навіть захворіють. Тому що вакциновані люди хворобу переносять без ускладнень. Тож ті, хто мають хронічні захворювання приходять і вакцинуються".

Аби отримати щеплення, потрібно заздалегідь записатися, розповів завідувач амбулаторії Валентин Фіщук, бо вакцину вони отримують раз або двічі на тиждень:
"Вакцину ми отримуємо у Червоній Слободі. Хто працює – отримують щеплення на виробництві мобільними бригадами. А пенсіонерів ми щепимо тут, в амбулаторії. Ускладнення від штаму "Дельта" дуже серйозні й це людей змушує йти робити щеплення".
Валентин Фіщук зазначив, що є перелік захворювань, при яких індивідуально обговорюють з пацієнтами, чи можна їм вакцинуватися:
"Це, звичайно ж, захворювання крові, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, захворювання органів дихання і захворювання, при яких людина постійно приймає гормональну терапію".
Зі слів завідувача, окрім Будища вони обслуговують три села, це понад дві тисячі людей. Із липня імунізували пів тисячі людей.
Читайте також
- Попит на вакцинацію зростає: кількість охочих щепитися на Черкащині за місяць збільшилася вдвічі
- У Черкасах збираються черги за свідоцтвами про вакцинацію
- Активізувалися: у центрі вакцинації в Черкасах щепили утричі більше людей, ніж за попередні вихідні