Довибори на Херсонщині. Найактивніші кандидати по 184-му округу: хто вони

Довибори на Херсонщині. Найактивніші кандидати по 184-му округу: хто вони

Марафон
Довибори на Херсонщині. Найактивніші кандидати по 184-му округу: хто вони

31 жовтня на Херсонщині відбудуться вибори. Жителі округу № 184 обиратимуть народного депутата. Наразі у списку претендентів, за даними ЦВК, 15 кандидатів. Найактивнішими з них, а відповідно і лідерами передвиборчих перегонів ОПОРА назвала шістьох. Та після того, як один із кандидатів Геннадій Лагута заявив, що знімає свою кандидатуру, їх залишилось п’ятеро. Хто ці люди та що обіцяють виборцям, досліджувало Суспільне.

Ігор Йосипенко

Довибори на Херсонщині. Найактивніші кандидати по 184-му округу: хто вони
Фото: Ігор Йосипенко/Facebook

Біографія

Ігор Йосипенко народився 20 грудня 1973 року у селищі Білозерка Херсонської області. Має дві вищі освіти. Першу, за спеціальністю "Право", здобув у Херсонському державному університеті. Другу - у Херсонському державному аграрно-економічному університеті, де закінчив агрономічний факультет. З 2003 року почав займатися агропромисловим бізнесом, спочатку на партнерських засадах. 2004-го заснував товариство з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство "Злато Таврії". 2019 року заснував фермерське господарство "Йосипенко Ігор Васильович" та "Злато Таврії2 не залишив, працює там за сумісництвом заступником директора.

Політична діяльність

Наразі Йосипенко є членом політичної партії "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ", яка висунула його кандидатуру на проміжні вибори по 184-му округу.

2015 року він був обраний до Херсонської обласної ради 7-го скликання від партії БПП, а 2020-го виборці знову довірили йому право представляти їхні інтереси на рівні області.

Статки та активи

За поданою Ігорем Йосипенком 14 вересня декларацією, він разом із сім’єю користується житловим будинком площею 244,5 м кв та земельною ділянкою площею 278 м кв у Херсоні, які належать іншій особі. У неї ж орендує квартиру у Херсоні площею 151 м кв.

Земельні ділянки у 180 000 м кв і 40 000 м кв, розташовані у Новій Кам’янці ( колишньому Великоолександрівському районі) належать його синові Тимофію.

Сам Ігор має у власності житловий будинок площею 74,6 м кв у селі Новокаїри Бериславського району та земельну ділянку площею 1 617 м кв там же. Ще одну земельну ділянку площею 318 000 м кв він орендує у Борозенській селищній раді.

Авто, за декларацією, у Йосипенка немає. Є лише у дружини, яка взяла Nissan Juke2012 року випуску в користування у іншої особи.

Проте кандидату належать корпоративні права на приватне підприємство «Історико-культурний комплекс "Кам’янська Січ".

Основними джерелами доходу Ігоря Йосипенка, за декларацією, є заробітна плата, отримана за сумісництвом у ТОВ "СП "Злато Таврії" та за основним місцем роботи у благодійному фонді "Відродження Кам’янської Січі", гонорари з Херсонського аграрно-економічного університету. Тут він заробив майже 96 тисяч гривень. Ще майже півмільйона він отримав, надаючи майно в оренду.

Передвиборна програма

У передвиборній програмі Ігоря Йосипенка його ініціативи в окрузі та країні розписані окремо. В перших він загалом говорить про меліорацію, збільшення площ поливних земель, нові дороги між територіальними громадами, збільшення фінансування галузі освіти та медицини і підтримку національного парку "Кам’янська Січ". У других – про побудову розвинутої, сильної, комфортної, європейської держави із суспільством відповідальних громадян.

Сергій Козир

Довибори на Херсонщині. Найактивніші кандидати по 184-му округу: хто вони
Фото: Сергій Козир/Facebook

Біографія

Сергій Козир народився 1984 року в Донецьку. 2007-го закінчив Донецький національний технічний університет за напрямом "Розробка родовищ корисних копалин", 2009-го – Донецький національний технічний університет за спеціальністю "Фінанси". 2014 року здобув ступінь бакалавра з правознавства у Донецькому національному університеті.

Трудову діяльність розпочав 2005 року на посаді гірничого майстра підземної дільниці вентиляції та техніки безпеки "Шахтоуправління "Трудівське" ДП "Донецька вугільна енергетична компанія". 2005-2019 років працював на різних посадах у державних і приватних підприємствах вугільної галузі.

З вересня 2019-го – заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. З грудня 2020 року – т. в. о. голови Херсонської ОДА. 1 березня 2021 року Президент призначив його головою облдержадміністрації.

Політична діяльність

На проміжні вибори по округу № 184 кандидатом у нардепи Сергія Козиря висунула політична партія "Слуга народу", членом якої він є.

Статки та активи

Сергій Козир задекларував 5 квартир. Одна у Павлограді площею 28,8 м кв належить йому особисто, решта - 32,2 м кв у Павлограді, 45 м кв та 64,17 м кв у Донецьку та 91.9 м кв у Києві належать його дружині. Ще у Донецьку є будинок 44, 2 м кв, який задекларований як зареєстроване місце проживання і кімната у 10 м кв у Херсоні як місце реєстрації. Крім того Сергій Козир має у користуванні земельну ділянку у Донецьку площею 527 м кв та по одному з дружиною гаражу.

Автомобіль є тільки у його дружини. Це - Chevrolet Lacetti 2006 року випуску вартістю 122 435 гривень.

Сукупний доход сім’ї становить понад 777 000 гривень, з них майже 656 тисяч – це заробітна плата Козиря і понад 121 тисяча – аліменти, які отримала його дружина.

Передвиборна програма

У програмі кандидат Сергій Козир чітко прописав, що зробить для округу, якщо стане нардепом.

Тут і ремонт доріг із зазначенням, які саме шляхи будуть зроблені, будівництво лікарні у Таврійську, відновлення перевалочних портових пунктів у Великій Лепетисі, Бериславі та Нововоронцовці, створення індустріальних парків у містах Нова Каховка, Берислав, Таврійськ. Згадав він і про очисні споруди у Бериславі та налагодження пасажирських перевезень у Горностаївському районі. Все це входить до функцій голови облдержадміністрації.

Максим Негров

Довибори на Херсонщині. Найактивніші кандидати по 184-му округу: хто вони
Фото: Максим Негров/Facebook

Біографія

Максим Негров народився 25 березня у місті Ізмаїл Одеської області. Має вищу освіту, закінчив Херсонський державний аграрно - економічний університет. Працював бухгалтером, викладав в університеті право та фінансовий аналіз, займався підприємницькою діяльністю. 2014 року пішов за контрактом у морську піхоту Збройних Сил України. Захищав цілісність країни на сході, за що 2015 року отримав нагороду "За військову звитягу". Нині є директором товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійський парк".

Політична діяльність

Негров є членом політичної партії "Європейська партія України", яка висунула його кандидатом у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 184. Це - перший досвід участі у виборах для Максима.

Статки та активи

Кандидат задекларував дві земельні ділянки – 20 000 м кв у Антонівці та 745 м кв у Херсоні, а також квартиру площею 74,79 м кв в обласному центрі. Також дві квартири у Херсоні має його донька. Ще у Негрова є кафе-бар площею понад 170 м кв, задекларований як об’єкт незавершеного будівництва.

Дохід Максима – 61 576 гривень зарплати e ТОВ "АВТОХАТА-1"( "Таврійський парк")

Передвиборна програма

У програмі кандидата Негрова тезами прописано все, що він збирається зробити у Херсонській області. Своїми основними завданнями він визначив: розбудову інфраструктури, захист учасників та ветеранів АТО/ООС, встановлення прозорих тарифів на комунальні послуги, реформування податкової системи та підвищення соціальних стандартів.

Катерина Одарченко

Довибори на Херсонщині. Найактивніші кандидати по 184-му округу: хто вони
Фото: Катерина Одарченко/Facebook

Біографія

Катерина Одарченко народилася 10 серпня 1992 року в Херсоні. Має вищу освіту. Закінчила біологічний факультет Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю "Генетика". Паралельно здобувала освіту за спеціальністю "Право" у Херсонському державному університеті. Згодом отримала ступінь магістра (спеціальність "Державне управління") в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. Також додатково пройшла навчання у Національному університеті “Одеська юридична академія” (спеціальність "Інтелектуальна власність”) та Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова за спеціальністю "Політична культура та ідеологія".

Вона - одна із засновників компанії "SIC Group Ukrainе". 2011 року заснувала Інститут Демократії та Розвитку "PolitA".

Політична діяльність

Катерина Одарченко - політтехнолог, фахівець у політичному управлінні та зв'язку. Вона має практичний досвід роботи у провідних українських виборчих кампаніях, створенні політичних партій і організацій, комунікаційних проєктів у країнах ЄС і США.

Також вона - членкиня політичної партії "Національна платформа", яка висунула її кандидаткою у народні депутати по 184-му округу.

Статки та активи

Кандидатка має власні дві квартири: одну у Києві площею 71,60 м кв та у Херсоні площею 80,7 м кв. Ще одна квартира у столиці площею 141 м кв у сумісній власності з чоловіком.

Крім цього Одарченко задекларувала твір мистецтва вартістю 9 мільйонів 800 тисяч гривень. Власного авто вона не має. Натомість у її чоловіка їх три : Audi q7 2011 року випуску, Mercedes – Benz GLE400 2015 року випуску та Mercedes – Benz Е220 2012 року випуску.

Єдине задеклароване джерело доходу пані Одарченко – 18 060 гривень соціальних виплат по народженню дитини.

Та вона має готівкових 950 тисяч гривень.

Передвиборна програма

У програмі кандидатка окреслює напрямки, за якими захищатиме права та інтереси громадян у разі обрання її народним депутатом України. Кілька з них вона визначає як регіональний рівень, кілька – як національний.

У першому - медична допомога у селах та збільшення фінансування сільської медицини, збереження шкіл та садочків і, знову ж таки, збільшення їх фінансування, нові робочі місця, достойна зарплата і т. ін.

На національному рівні кандидатка хоче зберегти українське село, забезпечити гідне життя для пенсіонерів, підтримувати фермерство та малий і середній бізнес.

Ігор Токовенко

Довибори на Херсонщині. Найактивніші кандидати по 184-му округу: хто вони
Фото: Ігор Токовенко/Facebook

Біографія

Народився 9 лютого 1991 року у місті Новомосковськ Дніпропетровської області, де і проживає нині. Має вищу освіту. Є провідним юристом профспілки працівників медицини і фармації "Громадське здоров’я".

Політична діяльність

Є членом політичної партії "Народовладдя" і головою її Дніпропетровської організації. Партія "Народовладдя" висунула Токовенка кандидатом у народні депутати по 184-му округу.

Статки та активи

У кандидата є квартира у Новомосковську Дніпропетровської області площею 55, 2 м кв у сумісній власності з батьком.

Також він задекларував 2 930 гривень як благодійну допомогу від профспілки працівників медицини і фармації "Громадське здоров’я" та 26 грн - проценти у банку.

Передвиборна програма

У своїй програмі Ігор Токовенко говорить про Україну мрій мільйонів і, щоб так сталося, описує, як треба змінити державну політику: повернути у загальнонародну власність викрадені олігархами підприємства, газ, воду та тепло постачати людям за собівартістю, збільшити видобуток газу та перекрити "офшорні" схеми і таке інше.

Що відомо:

  • У проміжних виборах 31 жовтня по виборчому округу № 184 беруть участь 15 кандидатів: 13 – представники політичних партій, 2 - самовисуванці. Від початку виборчої кампанії їх зареєструвалось 19, під час перегонів чотири з них зняли свої кандидатури.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок