Білі акули плутають людей з тюленями та морськими левами — дослідження

Білі акули плутають людей з тюленями та морськими левами — дослідження

Білі акули плутають людей з тюленями та морськими левами — дослідження
Ілюстративне фото, Unsplash

Молоді білі акули сприймають плавців та серфінгістів на дошках за тварин з їхнього звичного раціону — тюленів та морських левів. Акули не можуть усвідомити різницю, позаяк для них вони виглядають однаково.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у Royal Society Journals.

Зокрема науковці роблять висновок, що теорія про те, що напади білої акули на людей можуть бути результатом помилкової ідентифікації об'єктів є правдоподібною. Водночас великі білі акули мають проблеми візуального розрізнення серфінгістів і плавців на поверхні води від їх типової здобичі акул — тюленів та морських левів.

Як пише The Hill, дослідники з Університету Маккуорі в Австралії порівняли підводні відео людей, які плавають, або гребуть на дошках для серфінгу різного розміру з тюленями та морськими левами, що плавають у великому акваріумі. Вони використовували як стаціонарні, так і рухомі камери, спрямовані на поверхню води.

Читайте також: На Алясці на велосипедиста напав бурий ведмідь

"Ми прикріпили GoPro на підводний скутер, і встановити його на рух звичною швидкістю для хижих акул", — заявила провідна авторка дослідження Лаура Раян.

Фільтри та програми зокрема моделювали те, як "відповідальні" за найбільшу кількість нападів на людей молоді білі акули бачать рухи та форми різних об’єктів. Акули, ймовірно, не мають дальтонізму, і дослідники вважають, що основним візуальним сигналом для хижаків є силуетна форма їхніх жертв.

Використовуючи цю модель, дослідники прийшли до висновку, що молоді білі акули не можуть розрізнити людей, які плавають або перебувають на дошках для серфінгу від жертви зі свого раціону.

Читайте також: В Іспанії суд дозволив розлученій парі спільну опіку над собакою

"Ми виявили, що серфінгісти, плавці та ластоногі (тюлені та морські леви) на поверхні океану виглядатимуть однаково для білої акули, як дивиться знизу вгору, тому що ці акули не бачать дрібних деталей чи кольорів", – зауважила Лаура Раян.

Зазначається, що хоча напади білих акул трапляються вкрай рідко, за останні два десятиліття почастішали випадки, коли акули кусали людей. Зокрема найбільше нападів на людей припадає на велику білу, бичачу та тигрову акули.

Що відомо

  • У квітні одну з найбільших білих акул, яка подолала Атлантичний океан зі сходу на захід — зафіксували дослідники наукової організації Ocearch. Вона пропливла від берегів Сполучених Штатів у північні води та зупинилася біля Азорських островів.
  • За даними Всесвітнього фонду дикої природи, великі білі акули — найбільші хижі риби у світі. Попри їх репутацію, організація заявляє, що ці хижаки є вразливим видом і їх чисельність на планеті стрімко скорочується.
  • Вчені, які вивчають акул біля берегів Нової Зеландії виявили три глибоководні види, які можуть світитися в темряві.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок