Під час пандемії COVID-19 комунальники ритуальної служби Бахмута працюють у цілодобовому режимі

Під час пандемії COVID-19 комунальники ритуальної служби Бахмута працюють у цілодобовому режимі

Під час пандемії COVID-19 комунальники ритуальної служби Бахмута працюють у цілодобовому режимі
Кладовище Бахмутської ОТГ, фото Суспільне Донбас

Під час пандемії COVID-19 комунальники бахмутської ритуальної служби працюють у цілодобовому режимі. Як повідомив Суспільному керівник служби Валерій Мерков, хоронять померлих від коронавірусу зараз майже удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За словами Меркова, черга на поховання розписана на два дні вперед.

"Сьогодні п’ять поховань, четверо із них — ковідні. Працює бригада у складі чотирьох людей, і два автомобілі залучаємо. В одній автівці перевозимо тіло померлого, в іншій їде бригада", — розповів начальник ритуальної служби.

Комунальники працюють в одноразових спецкостюмах, каже працівник ритуальної служби Микола Баранов.

Родичів до приміщення моргу не пускають. Тіло померлих від COVID-19 загортають у спеціальний пакет.

На кладовищі працівники ритуальної служби несуть закриту труну до ями. Чекають, поки рідні попрощаються, і засипають могилу. Захисні костюми потім спалюють.

"Відразу костюми підлягають утилізації. У спеціально відведеному місці ми їх утилізуємо. Далі їдемо на наступний похорон, отримуємо нову амуніцію", — говорить працівник ритуальної служби Іван Григорович.

Процес поховання займає півтори-дві години. Землекопи копають могили для померлих від коронавірусу заздалегідь, також залучають для цього й трактор, каже Валерій Мерков.

"Землекопи не справляються, тому що хоронить не лише комбінат комунальних підприємств, хоронять і комерційні служби", — каже Мерков.

У ритуальній службі працює 15 людей, нині долучають до роботи й працівників комбінату комунальних підприємств. Хоронять людей на 22 кладовищах Бахмутської ОТГ.

Що відомо

  • Протягом 26 жовтня COVID-19 підтвердили у 1 053 жителів Донеччини та у 674 жителів Луганщини. Від ускладнень. викликаних вірусом на Донеччині померли 64 людини, на Луганщині — 29.
  • 26 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, ще у п'яти регіонах запровадять "червоний" рівень епідемічної небезпеки. Загалом у цьому рівні перебуватимуть вже 13 областей.
  • Станом на ранок 27 жовтня українські медики підтвердили 22 574 нових випадків COVID-19, через ускладнення хвороби померли 692 людини. Зафіксовано 22 574 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 532, медпрацівників – 399).
  • Із 21 жовтня через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні​​ оновилися правила міжрегіональних перевезень. Зокрема пасажирам під час поїздок у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки потрібно пред'являти COVID-сертифікати або негативний тест на коронавірус.
  • 11 жовтня Кабінет міністр затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозував, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні припаде на кінець жовтня – початок листопада.
  • Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ веде перемовини про закупівлю вакцин для бустерного щеплення.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок