Що отримає Україна від головування у союзі Дунайського регіону. Пояснюють у Мінрегіоні

Що отримає Україна від головування у союзі Дунайського регіону. Пояснюють у Мінрегіоні

Ексклюзивно
Що отримає Україна від головування у союзі Дунайського регіону. Пояснюють у Мінрегіоні
Ігор Корховий. Фото: Мінрегіон

Триває другий день щорічного форуму стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону.Дунайська стратегія — макрорегіональна стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону — довгострокова політика Європейського Союзу щодо вирішення проблем Дунайського макрорегіону.Прийнята Єврокомісією 8 грудня 2011 року, у 2011 році підтримана Європарламентом і Радою ЄС. Розроблена з урахуванням досвіду Балтійської стратегії (стала можливою завдяки позитивним результатам реалізації останньої). 27 жовтня по закінченню форуму Україна отримує головування від Словаччини та стане першою країною, яка не є членом ЄС і буде головувати у даній стратегії впродовж листопада 2021 року по кінець жовтня 2022 року.

Про це з Братислави в ексклюзивному інтерв’ю кореспондентці Суспільного Тамарі Метерчук розповів заступник міністра розвитку громад та територій з питань європейської інтеграції Ігор Корховий.

Україна сьогодні отримує повноваження країни, що головує у Союзі Дунайського регіону. Наскільки для нас це повноваження є стратегічним і до чого це зобов’язує Україну?

— Для нас, у першу чергу, це величезний іміджевий прорив. Тому що ми будемо задавати порядок денний на цілий рік для всіх 14-ти країн-учасниць даної стратегії. Також усі пріоритети, які зараз стоять — на порядку денному уже інтегровані у нашу програму головування.

Для нас це можливість підняти ті питання, які хвилюють нас і є спільними з іншими питаннями. Це, до прикладу, посилення ролі басейну річки Дунай та підвищення ролі Дунаю у транспортній, туристичній галузі. Також ми, як країна, у якій активно розвивається процес диджиталізації та цифрової трансформації — нам дійсно є що показати й запропонувати країнам Дунайської стратегії.

Що отримає Україна від головування у союзі Дунайського регіону. Пояснюють у Мінрегіоні
Ігор Корховий. Фото: Мінрегіон

Які повноваження України як головуючої країни стратегії Дунайського регіону? Які пріоритетні питання будуть на порядку денному?

— Саме головування України у стратегії ЄС для Дунайського регіону ділиться на два блоки. Перший блок, — політичних пріоритетів, де наближаємо нашу інституційну спроможність до тих принципів, за якими працюють країни-члени Європейського Союзу. І другий блок — це так звані "тематичні напрямки". У першу чергу це кліматичні зміни й боротьба з кліматичними викликами.

Є загальний тренд, який називається "Зелена угода Європейського Союзу та декарбонізація", а також це цифровізація та постковідне відновлення. Тут фактично ми розподіляємо і поширюємо спільно з усіма 13-ма країнами-членами учасницями всі ті пріоритети, які важливі для нас і які стоять на порядку денному у Європейському Союзі.

Яка атмосфера на форумі у Братиславі? Ви, як уповноважений Кабінетом міністрів України, координатор національної стратегії — приймаєте вітання від інших країн?

Атмосфера дуже дружня. Ми за цей рік підготовки до головування зробили дуже багато. У попередні роки Україна не була такою активною у Дунайські стратегії й були випадки, коли ми навіть не приймали участі у цих форумах.

Наразі ми є активним учасником форуму, ми є активним учасником усіх обговорень, ми є активними учасниками й поза тематичними напрямками. На форумі у ці дні усі нас вітають, усі нам бажають успішного головування, усі пропонують підтримку і запевняють, що усе буде добре, тому що не будучи країною-членом Європейського Союзу ми будемо задавати й політичний і тематичний вектор розвитку у Дунайській стратегії на цілий рік.

Стратегія Дунайського регіону

Європейська стратегія для Дунайського регіону (ЄСДР) — одна з чотирьох макрорегіональних стратегій ЄС. Вона охоплює 14 країн, зокрема 9 країн-членів ЄС (Німеччина, Болгарія, Хорватія, Австрія, Угорщина, Словаччина, Чеська Республіка, Румунія, Словенія) та 5 асоційованих країн (Боснія та Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Молдова та Україна). Структура ЄСДР складається із 12 тематичних напрямів, кожний з яких координується двома країнами-членами ЄСДР.

Ключовими завданнями ЄСДР є зміцнення міжнародних зв’язків, залучення політичної уваги до необхідності розвитку Дунаю як регіону з потужним потенціалом, посилення співробітництва між органами влади на всіх рівнях для подолання економічної та соціальної нерівності країн у регіоні.

Відповідно до оновленого плану дій ЄСДР, діяльності тематичного напряму зосереджується на двох векторах, зокрема:

  • ринок праці і соціальна політика;
  • освіта та професійна підготовка.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди