Вибори мера Харкова: кандидати звітують, комісії чекають на бюлетені та засоби захисту

Вибори мера Харкова: кандидати звітують, комісії чекають на бюлетені та засоби захисту

Вибори мера Харкова: кандидати звітують, комісії чекають на бюлетені та засоби захисту

Харківська міська територіальна виборча комісія вчасно отримала проміжні фінансові звіти дев'яти з десяти кандидатів у мери Харкова.

25 жовтня був останнім днем, коли ТВК приймала проміжні звіти від кандидатів на посаду Харківського міського голови. Кандидатка у мери Аліна Мустафаєва порушила строк подачі, повідомила на брифінгу 27 жовтня представниця територіальної виборчої комісії Катерина Поп.

ТВК бриф
Суспільне Харків

"Заклопоталася, забігалася, в мене 25 жовтня ще був день народження, тому, чесно кажучи, просто упустили цей момент. Звіт подали 26 жовтня, приблизно о 14:00. Це вже порушення, я в курсі. Платитиму штраф, здається, до семи тисяч гривень", — сказала Мустафаєва.

Читайте також: Готова відповісти у суді за роздачу чашок — Мустафаєва

Основна помилка у звітах — неповнота, кажуть у ТВК.

"Не всі кандидати включали інформацію про рекламу у соцмережах та Інтернеті. Всі активно ведуть кампанію у Facebook. У Добкіна, Немічева та Ярославського вказані невеликі суми у звітах, а на сторінках, з яких вони оплачують рекламу, набагато більші гроші витрачені на рекламу, набагато більший обсяг інформації вони проплачували. Можна говорити про фінансування передвиборчої агітації цих кандидатів із порушенням порядку фінансування виборчого фонду. Сподіваємося, що вони вкажуть все", — сказала Катерина Поп.

Найбільше на свою передвиборчу кампанію витратив Ігор Терехов — понад сім мільйонів гривень, підрахували в громадській організації "Громадянська мережа "Опора". Два (Віктор Величков та Сергій Ряполов) кандидати повідомили, що не відкривали рахунків. На місцевих виборах кандидати не зобов'язані відкривати рахунок.

25 жовтня Сергій Ряполов заявив, що достроково припиняє свою передвиборчу кампанію. Представники ТВК стверджують, що це не вплине на вигляд бюлетеня: у ньому буде 10 прізвищ включно із Ряполовим.

Голова міської ТВК Олена Матвієнко також повідомила, що 28-29 жовтня всі виборчі комісії отримають бюлетені. На друк бюлетенів, за інформацією "Опори", витратили понад 2 млн грн.

До 28 жовтня районні виборчі комісії отримають засоби захисту: маски, щитки, рукавички. Також завтра складуть остаточний список виборців. За виборами спостерігатимуть 1800 офіційних спостерігачів.

Читайте також

"Не вважаю, що це підкуп": кандидатка у мери Харкова — про роздачу чашок зі своїм зображенням

На початок