"Результат відомий - народним депутатом буде Козир", - Лагута

"Результат відомий - народним депутатом буде Козир", - Лагута

"Результат відомий - народним депутатом буде Козир", - Лагута
Фото: Ольга Ляшенко/Суспільне.Херсон

Новий очільник області Геннадій Лагута на брифінгу в облдержадміністрації заявив, що впевнений у тому, що народним депутатом України по 184-му округу стане Сергій Козир.

"Я впевнений, що результат нам відомий. Народний депутат України – Сергій Козир", - сказав Лагута.

Все, що сталося між двома кандидатами, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко називає синергією двох партій.

"У партії, яку представляв Лагута, немає інтересів іти по всій країні до парламенту, а в партії "Слуга народу" це є. Їх інтереси - розвивати Херсонщину, тому це - синергія роботи між регіональною партією і державною владою,"- пояснив Тимошенко.

У тому, що таким чином прибрали конкурента на виборах, нічого поганого "Слуги народу" не вбачають. Голова фракції партії у Верховній Раді Давид Арахамія домовленості пояснив так:

"Якщо пан Козир вирішив іти до парламенту, він фактично прийняв рішення йти з посади. І у нас все одно був такий челендж – шукати очільника області. Ми зрозуміли, що це крутий насправді буде тандем. Так доля склалася, що можна зараз зробити таку конструкцію. Інтриги тут немає".

Політтехнолог Віктор Таран говорить, що досвід виборчих кампаній зі зняття одного кандидата на користь іншого не означає, що цей кандидат автоматично отримає підтримку всіх виборців, які підтримували попереднього кандидата.

"Наводжу конкретний приклад. Коли 2004 року на виборах Президента України у другому турі Мороз закликав своїх виборців, щоб вони підтримали Віктора Ющенка, то частина електорату Мороза не сприйняли цю ідею і, як потім показали результати екзит-полів та соціологічних досліджень, менше половини виборців Мороза підтримали Ющенка. Частина пішла голосувати за Януковича, частина просто не пішла на вибори. І таких прикладів можна навести досить багато", - каже Таран.

Тому, за його словами, у нинішній ситуації говорити про автоматичне перетікання голосів не варто.

"Водночас зняття сильного кандидата на користь свого опонента означає, що людина, на користь якої знялися, отримала дуже високі шанси на перемогу, тому що виборці, які підтримували опозиційного кандидата, зараз розгублені, не знають, за кого голосувати. Вони дезорганізовані, демотивовані і, швидше за все, вони не прийдуть підтримувати інших опонентів, скажімо Катерину Одарченко чи когось іншого, а просто залишаться вдома", - вважає політтехнолог.

Що відомо:

  • Головою Херсонської облдержадміністрації став Геннадій Лагута. Він зняв свою кандидатуру з проміжних виборів по округу №184.
  • До 23 жовтня завершили друк бюлетенів для довиборів у 184 виборчому окрузі. 31 жовтня тут відбудуться проміжні вибори народних депутатів у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона.

Читайте також:

  • 184-й округ: двоє членів ОВК на Херсонщині заявили про стеження за ними – ОПОРА
  • Кандидатка у нардепи по 184-му округу двічі поскаржилась на іншого претендента - ЦВК їй відмовила
  • Довибори до Ради. ЦВК скасувала реєстрацію кандидата у народні депутати по 184-му округу
  • Довибори на Херсонщині: ОВК №184 утворила 188 дільничних виборчих комісій

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок