В Одеській ОДА прокоментували ситуацію із транспортуванням хворих на COVID-19

В Одеській ОДА прокоментували ситуацію із транспортуванням хворих на COVID-19

В Одеській ОДА прокоментували ситуацію із транспортуванням хворих на COVID-19
Фото: Суспільне Одеса

26 жовтня із відділення "Центру соціально значущих хвороб" на вулиці Миколи Міхновського, 50 хворих на коронавірус евакуювали до відділення на вулиці Сергія Ядова, 14. У першому медзакладі закінчився кисень. У мерії розповіли, що всі хворі живі та в стабільному стані, а ситуація була контрольована. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, що відвідала брифінг.

Головна лікарка Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Світлана Єсипенко розплакалася під час доповіді. Вона розповіла, що всі хворі живі, а ситуація була під контролем:

"У центрі сталася позаштатна ситуація, яка була керованою. Двоє із постачальників кисню почали давати перебої в постачанні. Вони забезпечували діяльність циліндра на території Міхновського, 50. Вчора у відділенні перебувало 43 людини, 13 з них на апаратах ШВЛ, решта в тяжкому стані. Уже впродовж 6 тижнів у нас є перебої з постачанням кисню в реанімаційну лікарю. Регулярно ми перемикалися на балони, що було не дуже правильним у тактиці ведення пацієнтів. У зв'язку з цим ми інформували департамент охорони здоров'я ще зранку, що у нас кисню лишається до 16 години й ми почали підготовчу роботу".

"Коли постачальники остаточно повідомили, що вони не привезуть нам кисень, ми почали транспортувати пацієнтів" – додала лікарка. За її словами пацієнтів перевозили із 7 вечора до 4 ранку.

В Одеській ОДА прокоментували ситуацію із транспортуванням хворих на COVID-19
Світлана Єсипенко. Фото: Суспільне Одеса

За її словами всі пацієнти живі, їх стан не погіршився. У лікарні на Ядова, 14 було 50 запасних ліжок для екстренних ситуацій. Наразі там перебуває 216 людей. Лікарня розрахована на 210 ліжок. Для того, щоб помістити там більше людей, потрібно зробити ремонт. Кисневі станції там нібито розраховані на 400 людей. Ремонт зроблять тоді, коли на це виділять кошти.

Як повідомила Світлана Єсипенко наразі є три постійних постачальники кисню. У лікарні на Ядова, 14 це "Linde Gas". Кисню має вистачити до 1-2 листопада. Кисень на Міхновського, 50 постачали "Кріогенсервіс" та "Кріопром". Через тиждень "Linde Gas" мають привезти ще 30 тонн кисню. Постачальники самі обирають, кому постачати кисень і їх контролювати неможливо – додала Єсипенко. Лікарню на Міхновського запустять тоді, коли знайдуть постачальників – додала лікарка.

"Ми о 4 годині розуміли, що кисень не привезуть. Ми розуміли, що у нас є 20 балонів кисню, яких нам вистачить лише для транспортування. В цей період на робочому місці перебували тільки ті бригади, які табелювалися за графіком. Постачальники сказали, що привезуть нам кисень. Коли ми відчули, що вони не дуже чесні з нами у цьому питанні, тоді я попросила викликати завідувачку лікарні всіх реаніматологів, щоб вони включилися в процес транспортування пацієнтів. Медперсоналу в нас достатньо. Зараз буде виписка, на ранок ми готові прийняти 11 пацієнтів. Після 12 години дня місць стане більше" – розповіла Єсипенко.

В Одеській ОДА прокоментували ситуацію із транспортуванням хворих на COVID-19
Наталія Одарій-Захар'єва. Фото: Суспільне Одеса

Голова департаменту охорони здоров'я Наталія Одарій-Захар'єва покинула прес-конференцію раніше. Вона повідомила, що "така ситуація" відбувається майже у кожній лікарні Одеської області:

"На території регіону така ситуація відбувається майже в кожній лікарні, де є кисневі станції. Тому що кисневі станції це дуже велика підтримка лікарні. На сьогодні ми всі знаємо що в Україні призупинені два заводи, які виробляли кисень. Ця ситуація повністю контролюється".

На Ядова, за її словами, розташований кріоциліндр на 31 тонну.

Експерт департаменту охорони здоров'я з анастезіології Олександр Буднюк розповів, що крім медичного кисню у кожному закладі є альтернативне джерело – кисневі концентратори:

"30-40% пацієнтів, які перебувають в стаціонарі, це пацієнти, яким потрібна підтримка тільки кисневих концентраторів. На даний момент є близько 20 концентраторів. Наразі всі лікарні забезпечені анастезіологами за рахунок тих лікарень, що працюють поза ковідом".

Крім того, в лікарнях працюють інтерни та співробітники університетських клінік, додав Буднюк. За словами Олександра, дельта-штам відрізняється тим, що несе високе вірусне навантаження та викликає тромбоемболічні венозні ускладнення. Крім того, стан пацієнтів дуже різко погіршується і їм потрібна вентиляція легень. Жоден із пацієнтів, що перебуває на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії – не вакцинований, додав він.

В Одеській ОДА прокоментували ситуацію із транспортуванням хворих на COVID-19
Олександр Бундюк. Фото: Суспільне Одеса

Перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Борис Волошенков розповів, що наразі є підвищена потреба кисню. В Україні, за його словами, немає жодного заводу, який би виробляв кисень тільки для медичних потреб. Наразі в Одесі функціонують "Кріогенсервіс" та "Кріопром", які генерують близько 12 тонн кисню щоденно. Вони належать підприємству й поширюються між різними областями.

"Припортовий завод генерує щоденно 6 тонн кисню. Таким чином одеська генерація кисню складає 18 тонн. Але під час "ковідної" ситуації потреба кисню зросла до 26 тонн. Цей кисень компенсувався завдяки "Linde Gas"" – повідомив Борис Волошенков.

Переміщення хворих, за словами Волошенкова, відбулося через те, що термін постачання кисню змінювався й відкладався. Зараз в лікарні лишилося нібито 10 тонн кисню. Сьогодні має прибути 12 тонн кисню, а завтра 20 – додав чиновник. У лікарнях хочуть створити запас кисню для екстренних випадків.

"Одеська генерація кисню працює цілком на Одеську область. Близько 5 тонн надається інфекційній лікарні, де перебуває 310 хворих. А потім іде 5 лікарня, потім 8, потім 1, центр соціально значимих хвороб. Є критичні лікарні, в які зараз будуть забирати кисень із інших".

Зараз нібито неможливо контролювати фіксоване постачання кисню, адже його генерують таку ж кількість, як і до "червоної" зони, а потреба у ньому зростає в усіх регіонах.

За словами Волощенкова, ситуація з нестачею кисню може траплятися, тому в ОДА не бачать причин притягувати когось до відповідальності.

Читайте також

  • В одеській COVID-лікарні закінчився кисень. Хворих евакуюють в інший заклад

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок