"Попередньо планувала п'ять Олімпіад". Відсторонена триатліоністка Єлістратова - про плани в спорті

"Попередньо планувала п'ять Олімпіад". Відсторонена триатліоністка Єлістратова - про плани в спорті

"Попередньо планувала п'ять Олімпіад". Відсторонена триатліоністка Єлістратова - про плани в спорті
24tv.ua

33-річна спортсменка наголосила, що не має намірів закінчувати зі спортом попри відсторонення від виступів.

Юлія Єлістратова - 3-разова учасниця Олімпійських Ігор у складі збірної України. Уперше на Олімпіаду вона відправилася ще у 20-річному віці, взявши участь в Іграх у Пекіні, після чого змагалася також у Лондоні та Ріо-де-Жанейро у 2012 та 2016 роках.

У 2021-му Єлістратова планувала виступити на перенесеній Олімпіаді-2020 у Токіо. Проте у підсумку не відправилася на змагання через відсторонення: їй винесли підозру у вживанні забороненого препарату еритропоетіну - речовини, яка поліпшує доставку кисню до м'язів і впливає на їхню витривалість.

Читайте також: Українку Єлістратову відсторонили від змагань за день до старту на Олімпіаді-2020. У чому причина

33-річна спортсменка поки перебуває поза спортом. Але все ще планує продовжувати виступи і розраховує виступити ще на двох Олімпійських іграх.

Що сказала Юлія Єлістратова про подальші плани?

В інтерв'ю виданню "Вєсті" українська спортсменка зазначила, що не володіє інформацією щодо деталей розслідування її справи. Але наголосила: поки що її лише відсторонили, а не дискваліфіковували.

"Деталі не говорили, не знаю. Сподіваюся на найкращий підсумок ситуації. Поки йде розслідування, можу лише тренуватися, але не брати участі в змаганнях. Сподіваюся на краще. Поки що мова йде про тимчасове відсторонення, а не дискваліфікацію".

Читайте також: WADA знайшло докази і підозрює антидопінговий центр України в маніпуляції з допінг-пробами

Єлістратова зазначила, що розраховує виступити не лише на наступній Олімпіаді-2024 у Парижі, але й на Іграх у Лос-Анджелесі. На момент проведення Олімпійських Ігор-2028 їй буде 40 років.

"Поки я продовжую тренувальний процес і планую повернутися до участі у міжнародних змаганнях після закінчення розслідування. Попередньо планувала для себе п'ять Олімпійських Ігор. Вже встигла оголосити, що буду представляти Україну у Парижі. Розглядатиму і Лос-Анджелес, де Ігри будуть у 2028 році. Розглядаю будь-які життєві випробування як нові можливості для самореалізації. Вони роблять нас сильнішими. Головне - правильно вийти після всіх проблем".

Водночас триатлоністка припустила, що може змінити акцент підготовки та спробувати себе в інших дисциплінах, зокрема, у марафоні.

"Зараз зосереджуюся на Олімпіаді. Пізніше прийму рішення, чи продовжувати акцент на Олімпійських іграх або ж переходити на довші дистанції. Тому що підготовка докорінно відрізняється і поєднувати різні дисципліни важко. Мова йде про змагання IronmanПоєднує заплив на 3.86 км, заїзд на велосипеді (180.25 км) та марафонську дистанцію, також мені для себе хочеться пробігти марафон".

Поки що Єлістратова погодилася на пропозицію зі сфери кінематографу. Триатлоністка погодилася взяти участь у зйомках фільму компанії Smart Movie.

"Мене дуже зацікавила тема кіно, і я з великим задоволенням прийняла пропозицію від Smart Movie. Тепер буду виступати не лише в статусі найсильнішої триатлетки України, але й зіркового тренера".

Хто така Юлія Єлістратова

  • 3-разова учасниця Олімпійських Ігор (найкращий результат - 24-е місце на Іграх у Пекіні в 2008 році)
  • Найкращий результат Єлістратової на головних турнірах зі світового триатлону - друге місце на чемпіонаті світу з акватлону.
  • У 2020 році Єлістратова посіла 39-е місце на змаганнях Світової серії з триатлону.
На початок