На Дніпропетровщині зростає кількість випадків ГРВІ, розпочалася вакцинація від грипу

На Дніпропетровщині зростає кількість випадків ГРВІ, розпочалася вакцинація від грипу

На Дніпропетровщині зростає кількість випадків ГРВІ, розпочалася вакцинація від грипу
Фото: mlyn.by

За минулий тиждень на Дніпропетровщині зафіксували понад 27 тисяч випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій, з яких 30% – у дітей віком до 18 років. Про це в ефірі Українського радіо Дніпра повідомила завідувачка відділення Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я Олена Кузьменко.

У порівнянні з минулим роком, захворюваність зросла більш ніж удвічі, у порівнянні з минулим тижнем – більш ніж на 15%, повідомила фахівчиня.

«Зараз ми не спостерігаємо в Україні штами вірусу грипу. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, в поточному сезоні очікуються чотири штами: два штами А – “Вікторія» і «Камбоджа» та два вірусоподібних штамів В – «Вашингтон» і «Пхукет». «Камбоджа» – це новий штам, який буде новим для українців. Саме ці штами увійшли до складу вакцин проти грипу, які будуть використовуватися в цьому епідемічному сезоні», – зазначила вона.

За її словами, на Дніпропетровщині є вакцина проти грипу. Вже понад 500 осіб щепилися. Після щеплення на вироблення імунітету організму необхідно 2-3 тижні.

«Вакцинуватися проти грипу та COVID-19 можна в один день, але в різні ділянки (в ліву та праву руку). Але якщо вже зроблена вакцинація проти COVID-19, то вакцинацію проти грипу краще зробити через 2-3 тижні», – розповіла Олена Кузьменко.

Читайте також

Старшокласники більшості шкіл Дніпра навчаються дистанційно: яка причина

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок