Від півтори тисячі за одну рибину – запрацювали нові штрафи незаконного вилову

Від півтори тисячі за одну рибину – запрацювали нові штрафи незаконного вилову

Від півтори тисячі за одну рибину – запрацювали нові штрафи незаконного вилову
ФОТО: Суспільне Чернінгів

За 19 карасів і три щуки, спіймані сітками – 40 тисяч гривень штрафу. За два тижні з моменту підвищення штрафів за незаконно виловлену рибу на Чернігівщині рибний патруль зафіксував два випадки незаконного лову. Браконьєрам нарахували вдесятеро більше збитків, ніж це було б до введення нових такс. Кілька тисяч гривень за одну рибину платитимуть не тільки браконьєри, а й любителі, що ловлять більше дозволених лімітів.

Нові такси за незаконний вилов більшості прісноводних риб і раків стартують від півтори тисячі гривень і вище за рибину.

"Приклад наведу: Харків. Водолаз спіймав 300 раків. 30 ловити можна. Йому їх відрахували, а 270 йому порахували як перевищення ліміту. Йому нарахували 890 тисяч гривень. Не знаю чим він буде платити, але нарахували", – говорить начальник обласного управління держагенства меліорації та рибного господарства Микола Каленюк.

На Чернігівщині з 12 жовтня – з початку дії нових такс на рибу, зафіксували два порушення – лов сітками. Вкупі – 30 кілограмів риби виловили браконьєри на 80 тисяч гривень збитків. Відкрита одна карна справа. Як сказав Микола Каленюк, за старими таксами – це було б кілька тисяч гривень нарахованих збитків і адміністративна відповідальність.

Думка рибалок про підвищені такси – у сюжеті:

Читати також:

Чернігівщина отримала 20 тонн кисню для лікарень. Цього вистачить на тиждень

На початок