У 2022 році загальна сума видатків на програми з енергоефективності, зокрема, утеплення житлових будинків, складе понад 5,5 мільярда гривень.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 26 жовтня на брифінгу під час візиту до Кропивницького
"На наступний рік закладається 2,7 мільярда з державного бюджету, й аналогічна сума надається нашими партнерами, міжнародними донорськими організаціями. Тобто загалом на наступний рік на заходи з енергоефективності та утеплення житлових будинків буде закладено понад 5,5 мільярда гривень", – зазначив він.
Читайте також: Реструктуризація та лічильники. Експерти розповіли, як впоратися з боргами за "комуналку"
За словами прем’єра, у межах цих заходів планується провести утеплення щонайменше 5000 тисяч багатоквартирних житлових будинків. При цьому Шмигаль зауважив, що втрати при постачанні тепла у багатьох містах України складають до 60%.
"В багатьох містах України вони сягають понад 40%, в деяких 50-60%. Тобто розуміємо: половина платіжки – це втрати тепла на мережах, на постачанні", – підкреслив він.
Окрім цього, Шмигаль нагадав, що уряд підписав меморандум з головами громад та з місцевим самоврядуванням, який передбачає передачу у наступному році частини податків з доходів фізичних осіб та акцизу в розпорядження місцевих громад.
"Цей доволі достатній, об‘ємний ресурс дозволить місцевій владі скомпенсувати навантаження цін на газ", – наголосив він.
Що відомо
- 26 жовтня Кабінет міністрів зобов'язав постачальника "останньої надії" НАК "Нафтогаз України" з 1 жовтня до 30 листопада знизити ціни й постачати природний газ побутовим споживачам за ціною не вище 7,96 грн за кубометр.
- 21 жовтня Верховна рада на позачерговому засіданні підтримала у другому читанні проєкт закону №4507 про енергетичну ефективність. Документ, зокрема, встановлює норми моніторингу енергетичної ефективності та термомодернізації будівель.
- Як повідомив НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко під час Третього українського газового інвестиційного конгресу, Україні вистачить власних запасів газу для проходження опалювального сезону, однак у разі потреби уряд також може придбати додаткові обсяги блакитного палива у нерезидентів або використати технічний газ, наявний у підземних сховищах.
- 12 жовтня заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що запасів природного газу в українських підземних сховищах достатньо для покриття потреб населення та підприємств соціальної сфери у прийдешньому опалювальному сезоні.
- У Міністерстві розвитку громад та територій заявили, що технічна готовність до опалювального сезону майже 100%.
- Кабмін затвердив план дій з виконання меморандуму щодо опалювального сезону.
Читайте також
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!