Вакцинація проти COVID-19: репортаж з залізничного вокзалу Івано-Франківська

Вакцинація проти COVID-19: репортаж з залізничного вокзалу Івано-Франківська

Вакцинація проти COVID-19: репортаж з залізничного вокзалу Івано-Франківська
Фото: Суспільне Карпати

На залізничному вокзалі в Івано-Франківську четвертий день працює пункт вакцинації. Тут можна щепитися вакциною CoronaVac, Comirnaty/Pfizer-BioNTech та AstraZeneca. Про це кореспондентці Суспільного розповіла працівниця мобільної бригади, лікарка-терапевтка міської поліклініки № 4 Ольга Зеленюк.

"Люди різні приходять і готові щепитися. В день імунізуємо переважно 160-200 людей. Але тут (на вокзалі — ред.), я чула, не більша ста на вокзал приходять", — каже Ольга Зеленюк.

Сьогодні на вокзалі вакцинує лікарка-терапевтка міської поліклініки №4 Ольга Зеленюк
Сьогодні на вокзалі вакцинує лікарка-терапевтка міської поліклініки №4 Ольга Зеленюк. Суспільне Карпати

Сьогодні близько 10:00 своєї черги на щеплення чекали десятеро людей. Першу дозу вакцини тут отримав і працівник вокзалу Ярослав Фелизюк. Чоловік розповідає, що раніше хворів на COVID-19 та місяць лікувався у лікарні.

Допомагає медична сестра
Працівник вокзалу Ярослав Фелизюк щепився проти COVID-19. Суспільне Карпати

"Страшно, але потрібно. Працюю з людьми – потрібно вакцинуватися. При тому, що пів року тому я перехворів на коронавірус. Щепився CoronaVac, бо мені порекомендував лікар, сказав, що після лікарні — тільки це", — каже Ярослав Фелизюк.

Люди чекають на щеплення у пункті вакцинації на залізничному вокзалі
Люди чекають на щеплення у пункті вакцинації на залізничному вокзалі. Суспільне Карпати

Любов Ільків теж працює на вокзалі. Розповідає, що приїжджає на роботу з Коломийського району. Вакцинуватися вирішила, щоб без перешкод користуватися транспортом.

"Я вважаю, що потрібно вакцинуватися, щоб спокійно їхати в автобусі. Щодня їжджу, зараз працюємо у Львівській дирекції. У нас є багато людей, які вже вакцинувалися. Наразі прийшла майже половина наших колег щепитися", — розповідає Любов Ільків.

Пункт вакцинації на залізничному вокзалі працює з понеділка по суботу
Пункт вакцинації на залізничному вокзалі працює з понеділка по суботу. Суспільне Карпати

Разом із сусідкою прийшла щепитися другою дозою вакцини Марта Пирог. Жінка каже, що перевагою цього центру вакцинації є невелика кількість людей.

Марта Пирог прийшла імунізуватися з подругою
Марта Пирог прийшла імунізуватися з подругою. Суспільне Карпати

"Черги навіть немає, всього може шестеро людей стоїть. Бо ми були в центрі вакцинації на Івасюка, там вистояли три години, потім обернулися і пішли. А син мій каже: "Мамо, пише, що у нас на вокзалі вакцинують". Я кажу сусідці: "Надю, ходи, йдемо". Прийшла, вакцинувалася", — каже Марта Пирог.

Сьогодні у пункті вакцинації наявні три вакцини
Сьогодні у пункті вакцинації наявні три вакцини. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зараз, за словами директорки "Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги міськради" Ольги Савчук, в Івано-Франківську вакцинуватися проти COVID-19 можна у п’ятьох поліклініках та чотирьох центрах вакцинації. З її слів, 25 жовтня у всі поліклініки міста завезли вакцину Pfizer-BioNTech. Тому, каже Ольга Савчук, медики очікують зменшення черг у центрах вакцинації.

Директорка "Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги міськради" Ольги Савчук
Директорка "Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги міськради" Ольги Савчук. Суспільне Карпати

"Ми переговорили в п’ятницю (22 жовтня — ред.) з департаментом охорони здоров’я і з вчорашнього дня маємо Pfizer-BioNTech вже у всіх п'ятьох поліклініках. Тобто в поліклініках  пункти щеплень мають три вакцини на вибір. Це було досить проблематично. Чому такі черги були в центрах вакцинації? Тому що в пунктах не було Pfizer-BioNTech. Сказали, що вже є в достатній кількості", — розповіла Ольга Савчук.

За добу 25 жовтня проти COVID-19 в Івано-Франківській області медики імунізували 6 538 людей.

Що відомо

  • Станом на 25 жовтня Укрзалізниця відкрила пункти вакцинації на 19 залізничних вокзалах України.
  • 21 жовтня Укрзалізниця відкрила пункти вакцинації на семи вокзалах: у Києві (два пункти), Львові, Харкові, Одесі, Дніпрі, Ніжині та Коростені.
  • З 21 жовтня 2021 року — змінюються правила перевезень пасажирів під час карантинних обмежень згідно постанови Кабінету Міністрів України №1236. Пасажири повинні мати із собою:
  • документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
  • або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19 (сертифікат про вакцинацію може бути або паперовий, або згенерований у застосунку "Дія");
  • або негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).
  • Для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів, крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, не вимагається.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок