У Харкові забрали дитину від матері, яка била сина в прямому ефірі Instagram

У Харкові забрали дитину від матері, яка била сина в прямому ефірі Instagram

У Харкові забрали дитину від матері, яка била сина в прямому ефірі Instagram
Суспільне Харків

Жителька Харкова у прямому ефірі Instagram побила 4-річного сина. Поліція склала на матір протокол, дитину помістили до лікарні на огляд.

Поліцейські виявили інформацію про насильство до дитини 25 жовтня "під час моніторингу соціальних мереж".

"З матір’ю проведено профілактичну бесіду щодо недопущення застосування насильства по відношенню до малолітньої дитини та складено адміністративний протокол за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дитину тимчасово поміщено до закладу охорони здоров’я", — повідомили у відділі ювенальної превенції Головного управління Нацполіції Харківщини.

Мати сама виховує хлопчика — цього тижня йому виповнюється 4 роки. Жінка виховувалася в інтернаті і півтора року тому у неї вже забирали сина, на брифінгу 26 жовтня розповіла заступниця мера Харкова Світлана Горбунова-Рубан.

У Харкові забрали дитину від матері, яка била сина в прямому ефірі Instagram
Хлопчика забрали у матері поліцейські відділу ювенальної превенції. hk.npu.gov.ua

"Мати давно під наглядом, перший раз дитину забирали півтора року тому, але відтоді вона серйозно над собою попрацювала, стала співпрацювати зі службами, регулярно звітувала про дитину", — сказала Горбунова-Рубан.

"Дитина гіперактивна, за ним необхідно наглядати. Свою поведінку вона пояснює тим, що це єдиний спосіб його втихомирити. Дитина вчора відібрана, перебуває у лікарні. Готуємо документи на відібрання дитини без позбавлення батьківських прав, оскільки дитина до неї прив'язана", — сказала віцемерка.

За її словами, дитину можуть забрати на пів року.

"Миттєво до них виїхали. Лікар оглянув, тілесних ушкодження майже немає... Мати не заперечує, що довів він її, вкрай розлютив, що вона так жорстко повелася. Ми зобов'язані дитину забрати. Дитину зможе забрати раніше, але вона має над собою працювати", — сказала Горбунова-Рубан.

За статтею 173-2 (Вчинення домашнього насильства) Кодексу про адмінпорушення матері загрожує штраф або громадські роботи від 30 до 40 годин, або адмінарешт до 10 діб.

Читайте також

В Україні планують посилити відповідальність за насильство

На початок