У Києві вперше відкриється виставка культового французького художника-імпресіоніста Жана-Луї Форена

У Києві вперше відкриється виставка культового французького художника-імпресіоніста Жана-Луї Форена

У Києві вперше відкриється виставка культового французького художника-імпресіоніста Жана-Луї Форена

З 27 жовтня по 17 листопада вперше в історії України аукціонний дім "Золотое Сечение" представить виставку-продаж робіт всесвітньовідомого французького імпресіоніста Жана-Луї Форена – "За лаштунками іронії Жана-Луї Форена".

Форен — учасник перших виставок імпресіоністів нарівні з Клодом Моне, Едгаром Дега, П'єром-Огюстом Ренуаром, Полем Сезанном, Полем Гогеном та іншими геніями епохи. Дега вважав його кращим другом, вони пліч-о-пліч писали етюди за лаштунками опери, спостерігаючи за балеринами. Сезанн обожнював сатиричні малюнки Форена, а Анрі Тулуз-Лотрек називав його своїм учителем та покровителем і надихався творчістю художника. Київська виставка робіт Форена охоплює всі періоди творчості автора, а також всі теми та техніки, які художник використовував для створення своїх шедеврів. Глядачі матимуть змогу насолодитися роботами у техніці олії, акварелі, пастелі, туші та олівця.

Твори Жана-Луї Форена дозволять відвідувачам виставки зануритися у атмосферу Парижа 19-20 століть, відчути емоційний стан героїв його сюжетів та отримати стравжнє естетичне задоволення від геніальної техніки письма майстра.

У Києві вперше відкривається виставка культового французького художника-імпресіоніста Жан-Луї Форена

Всього на експозиції представлено 21 оригінальний твір художника. Всі роботи виставки належать українському колекціонеру, який протягом довгого часу вивчав творчість Форена та збирав його шедеври по всьому світові — з приватних зібрань Європи і США. Більшість представлених у Києві робіт експонувалася на відомих виставках — "Дега, Форен, Тулуз-Лотрек" в художньому музеї Портленда, наприклад.

Справжність картин і малюнків підтверджено офіційною спільнотою Жана-Луї Форена під керівництвом мадам Вальдес-Форен (правнучки художника) та всі вони будуть опубліковані в каталозі-резоне робіт Форена.

"Форен був дуже популярним автором, і його роботами мріяли володіти такі відомі колекціонери, як Рокфеллер, Щукін і Морозов. Твори Форена зберігаються у Британському музеї, Ермітажі, Музеї Метрополітен і Луврі, а також в інших музеях по всьому світові. Вартість робіт Форена на аукціонах "Крістіс" та "Сотбіс" з кожним роком зростає, деколи ціна досягає декількох мільйонів доларів за роботу", — відзначає співвласник аукціонного дому "Золотое Сечение" Михайло Василенко.

Аукціонний дім "Золотое Сечение" має ексклюзивне право на продаж даної колекції. Всі представлені твори будуть доступні до покупки на виставці. Також до виставки підготовлено і надруковано повний каталог робіт, з докладним описом і дослідженнями, який можна буде придбати безпосередньо у залі експозиції.

Вхід на виставку вільний. Виставка відбудеться з 27 жовтня по 17 листопада 2021 року, без вихідних. Розклад роботи галереї: понеділок-п'ятниця 11:00-19:00, субота-неділя 11:00-18:00.

Читайте також

Під час пандемії число крадіжок археологічних культурних пам'яток зросло, а музейних — зменшилось

За розвитком як діти: суд в Одесі зобов'язав двох крадіїв читати твори Шевченка, Твена і Лондона

Суд в Амстердамі постановив повернути "скіфське золото" Україні. Як це було

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше