Одеса в "червоній" зоні карантину. Як працюють музеї

Одеса в "червоній" зоні карантину. Як працюють музеї

Одеса в "червоній" зоні карантину. Як працюють музеї
ООДА

Частина одеських музеїв працює в "червоній" карантинній зоні. Деякі пішли на карантин, оскільки більшість співробітників все ще не отримали щеплення. Про таке журналістам Суспільного розповіли у закладах.

Одеський музей західного та східного мистецтва працює, але поки що без відвідувачів. Щоб відкрити хоча б частину залів, тут чекають поки вакцинується щонайменше половина співробітників, розповів журналістам директор музею Ігор Поронік. Він сподівається, що відвідати музей можна буде у листопаді. Наразі щеплення від COVID-19 отримали 38% співробітників.

"Всі наукові робітники, реставратори, бухгалтерія працюють у звичайному режимі, поки без відвідувачів. Такий був наказ департаменту культури, оскільки більшість доглядачів поки що не вакциновані", – зазначив директор.

У музеї планують відновити щотижневі лекції. Їх можна буде відвідати з сертифікатом про вакцинацію, негативним ПЛР-тестом чи довідкою про перенесену хворобу.

Адреса: вулиця Пушкінська, 9.

Телефон (048) 724 67 47.

Одеса в "червоній" зоні карантину. Як працюють музеї
фото: Діти в місті

Одеський історико-краєзнавчий музей зі входженням в "червону" зону зупинив роботу, розповів заступник директора Юрій Слюсар.

"Музей не функціонує взагалі, він зачинений для відвідувачів і навіть для дослідників, вони спілкуються тільки онлайн", – сказав Слюсар.

Інформацію про кількість вакцинованих співробітників в адміністрації музею надати відмовилися.

Одеський археологічний музей припинив відвідування, однак співробітники на роботу виходять. Тут так само відмовилися надавати інформацію про кількість щеплених працівників.

Музей сучасного мистецтва Одеси працює так само як і до карантину – щеплення отримали всі співробітники музею, розповів директор Семен Кантор. Щоб ознайомитися з експозицією, треба мати сертифікат про вакцинацію, довідку про перенесену хворобу або ж негативний ПЛР-тест.

"Працюємо з дотриманням всіх санітарних норм. Першого дня нас називали фашистами, а зараз все відновилось. У нас зараз відкрита масштабна виставка "Кібература" – великий проєкт, який ми довго готували", – зазначив він.

Адреса: вулиця Леонтовича, 5.

Телефон: 048 759 10 18.

Одеса в "червоній" зоні карантину. Як працюють музеї

Одеський художній музей працює у штатному режимі. Хоча збірні екскурсії довелося скасувати, можна замовити індивідуальну на групу до 8 людей. Відкриті всі зали, крім малої виставкової та "сомівської", про таке розповіла медіа-координаторка музею Євгенія Селезньова.

"За минулий тиждень у нас побували 400 людей. Відвідуваність краща, ніж ми очікували. 100% допущених до роботи співробітників мають повний курс щеплення. Ті, хто не можуть щепитися через протипоказання, наразі працюють віддалено", – зазначила Селезньова.

Адреса: вулиця Софіївська, 5А.

Телефон: (048) 737 38 70.

Одеський муніципальний музей особистих колекцій імені Блещунова, Музей цікавої науки, музей кіно при Одеській кіностудії та "Таємниці підземної Одеси" можна відвідати у штатному режимі – з пред'явленням необхідних документів.

Одеський муніципальний музей особистих колекцій імені Блещунова: вулиця Польська, 19, (048) 722 10 81.

Музей цікавої науки: проспект Шевченка, 4Е, (093) 086 89 45.

Одеський музей кіно: Французький бульвар, 33, (067) 654 34 94.

Таємниці підземної Одеси: 2-й Розумовський провулок, 3-Б, (098) 452 65 18.

На початок