Кабмін пропонує ввести санкції проти акціонера харківського "Турбоатома"

Кабмін пропонує ввести санкції проти акціонера харківського "Турбоатома"

Кабмін пропонує ввести санкції проти акціонера харківського "Турбоатома"
facebook.com/TurboatomJSC

Кабінет міністрів виніс на розгляд Ради національної безпеки та оборони України питання про запровадження санкцій проти кіпрської компанії Biscone Limited, фактичним власником якої є громадянин РФ Олексій Мордашов.

Санкції пропонують ввести "у зв’язку з наявністю реальних та потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, а також з метою протидії особам, які створюють перешкоди для сталого економічного розвитку", йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів від 25 жовтня.

Biscone Limited володіє 5,59% акцій АТ "Турбоатом" (нині "Українські енергетичні машини"). У квітні цього року підприємство зверталося до президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням ініціювати перед РНБО впровадження санкцій проти компанії, бо вона "несе загрози для діяльності підприємства та його існування в цілому". Biscone Limited звернулося до суду з позовами про стягнення майже 161 млн гривень дивідендів з АТ "Турбоатом". Також компанія вимагала від суду зобов'язати Україну викупити пакт акцій на суму 194 млн грн. У квітні 2021 через рішення суду про забезпечення позову Biscone Limited "повністю заблоковано процес виплати дивідендів акціонерам підприємства".

За заявою "Турбоатома", компанія Biscone Limited, фактичним власником якої є громадянин Російської Федерації Олексій Мордашов, афілійована з російським холдингом ПАТ "Силові машини", що теж перебуває під його контролем. Мордашов — під санкціями України з 2016 року, з 2019 — у санкційному списку і "Силові машини".

Якщо РНБО схвалить рішення Кабміну, профільні міністерства та інші державні органи мають "забезпечити його виконання, проведення моніторингу стану виконання та його ефективності", а Міністерство закордонних справ "поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав, крім Російської Федерації, з метою розгляду ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів (санкцій)".

Що відомо

  • Під санкціями (персональними спеціальними економічними та іншими обмежувальними заходами) РНБО нині перебуває майже чотири тисячі фізичних осіб та майже дві тисячі юридичних.
Читайте також: "Це складний процес", — гендиректор "Турбоатому" про об'єднання з "Електроважмашем"

На початок