На Рівненщині створюють систему послуг раннього втручання. Що це дасть

На Рівненщині створюють систему послуг раннього втручання. Що це дасть

На Рівненщині створюють систему послуг раннього втручання. Що це дасть
pixabay

При Рівненській обладі створили робочу групу з впровадження системи послуг раннього втручання, яка стосується дітей. Відповідне розпорядження підписав голова облради Сергій Кондрачук. Рекомендації впровадити систему надали раніше дві постійні комісії.

Така система послуг, за задумом ініціаторів, забезпечить сім'ям виявлення порушення розвитку дітей у ранньому віці та допоможе цим дітям успішно соціалізуватися.

Співавторами голова постійної обласної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Юрій Білик та депутат Рівнеради, голова аналогічної комісії у Рівному Юрій Осіпчук. Юрій Білик повідомив Суспільному: 7 жовтня відбулося засідання двох комісій облради та представників Рівнеради, на якому розглянули питання створення такої системи.

"Це стосується дітей до шести років, які відстають у психоневрологічному розвитку, мають відхилення, вади і т.д. До цього віку їм надають інклюзивні послуги центрами інклюзивної освіти, а до того вони залишаються без уваги. Ця система послуг раннього втручання дозволяє на ранніх стадіях виявляти проблеми, допомагати з ними боротись і вже потім, у старшому віці, діти краще адаптуються до всього", – розповів Юрій Білик.

Спочатку робоча група розгляне варіант створення навчально-методичного центру на базі Будинку дитини, після чого розпочнеться підготовка та формування тренерських команд. Ці тренери працюватимуть з дітьми та батьками у їхніх домівках у Рівному та по області, – сказав депутат облради.

"Найголовніше – треба знайти кошти, хто буде за це платити. Є батьки, які готові платити, а є частина батьків, які не мають грошей. Зокрема, освітянська субвенція на це не поширюється", – зазначив Юрій Білик.

Згідно з його словами, на початку 2021 року Кабмін виніс постанову, якою регламентував створення центрів раннього втручання. Загалом посадовець назвав тему дітей з вадами розвитку віком до шести років проблемою трьох служб – соціальної, освітньої та медичної.

Загалом система раннього втручання поєднає в собі усі складові різних сфер та супроводжуватиме і підтримуватиме такі сім'ї з початкових етапів розвитку. За інформацією, опублікованою на сайті Рівненської облради, у Рівному 60 родин вже виявили бажання отримувати такі послуги. Наразі робоча група напрацьовує пропозиції, які ляжуть в основу програми.

Що відомо

  • На початку березня 2019 року уряд прийняв рішення про утворення Національної ради з питань раннього втручання. У вересні 2021 Кабінет міністрів затвердив і план заходів реалізації Концепції створення та розвитку системи раннього втручання до 2026 року.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок