Підсумковий турнір ATP: хто з тенісистів вже гарантував собі участь

Підсумковий турнір ATP: хто з тенісистів вже гарантував собі участь

Підсумковий турнір ATP: хто з тенісистів вже гарантував собі участь
ATP Tour

Шість із восьми учасників вже гарантували собі участь на турнірі.

Підсумковий турнір серед чоловіків - щорічний професійний турнір, який є завершенням сезону для тенісистів. Кожного року вісім найкращих гравців відбираються на змагання, де визначають між собою переможця.

Принципом визначення восьми учасників ATP Finals є результати тенісистів у сезоні: виступи на турнірах Великого Шолому, мастерзах (ATP 1000), а також інших змаганнях, які проходять під егідою ATP. Залежно від результатів, тенісисти здобувають очки, які потім сумуються у рейтингу.

Критерії відбору на Підсумковий турнір

 • Топ-7 тенісистів у рейтингу ATP Race - виходячи з результатів у 2021 році (очки нараховуються за турніри серії Великих Шоломів, вісім турнірів ATP 1000 та найкращі сім результатів інших турнірів ATP).
 • До двох тенісистів, які здобули перемоги на турнірах Великого Шолому та займають місця з 8-го по 20-е.
 • Тенісист, який посідає восьме місце у рейтингу ATP.

Якщо було обрано більше восьми тенісистів, то право на участь у турнірі отримають ті, що за критеріями відбору перебувають вище за інших. Решта стають запасними на випадок травми одного із тенісистів, що відібрався на турнір.

Читайте також: Боротьба за вихід на Підсумковий турнір WTA: що потрібно Еліні Світоліній для кваліфікації

Хто з тенісистів вже відібрався на Підсумковий турнір?

Шість тенісистів вже гарантували собі участь на Підсумковому турнірі ATP, виходячи з рейтингу ATP Race. Останнім серед них став італієць Маттео Берреттіні: італієць набрав вже необхідний мінімум очок, що робить його недосяжним для конкурентів (3790 очок).

Згідно критеріїв відбору, залишилося визначити ще одного тенісиста за рейтингом ATP Race. Попереду чотири турніри, на яких тенісисти зможуть набирати очки, на трьох з яких вони ще можуть виступити (змагання у Відні та Санкт-Петербурзі відбуваються одночасно).

Якщо тенісист виграє усі три турніри, то може здобути максимум 210 очок. Це означає, що за останню перепустку ще ведуть боротьбу чотири тенісисти: Каспер Рууд, Губерт Гуркач, Яннік Зіннер та Кемерон Норрі.

Як виглядає рейтинг ATP Race

 1. Новак Джокович (Сербія) - 8370 очок
 2. Даніїл Мєдвєдєв (Росія) - 6470
 3. Стефанос Циципас (Греція) - 5650
 4. Алєксандр Звєрєв (Німеччина) - 5095
 5. Андрєй Рубльов (Росія) - 4165
 6. Маттео Берретіні (Італія) - 4045
 7. Каспер Рууд (Норвегія) - 3015
 8. Рафаель Надаль (Іспанія) - 2985*
 9. Губерт Гуркач (Польща) - 2955
 10. Яннік Зіннер (Італія) - 2845
 11. Кемерон Норрі (Велика Британія) - 2840

* - Рафаель Надаль офіційно повідомив про закінчення виступів у сезоні 2021 року

Останнім учасником Підсумкового турніру стане тенісист, що посяде восьме місце у рейтингу ATP. Поки що вісімку найкращих замикає Каспер Рууд.

Що відомо

 • Чинним переможцем Підсумкового турніру є росіянин Даніїл Мєдвєдєв, що переміг у фіналі австрійця Домініка Тіма.
 • У порівнянні з Підсумковим турніром-2020 на турнірі не виступлять три тенісисти: Рафаель Надаль, Домінік Тім та Дієго Шварцаман.
 • Найтитулованішим переможцем Підсумкового турніру є Роджер Федерер, що вигравав його шість разів. У разі перемоги Новака Джоковича сербський тенісист з ним зрівняється.

Що далі

 • 14-21 листопада. Підсумковий турнір ATP.
На початок