Цукерберг назвав "архів Facebook" спробою наклепу на компанію

Цукерберг назвав "архів Facebook" спробою наклепу на компанію

Цукерберг назвав "архів Facebook" спробою наклепу на компанію
Марк Цукерберг. Фото: АР

Засновник американської компанії Facebook Марк Цукерберг вперше прокоментував так званий "архів Facebook", що складався з переважно внутрішніх документів організації. За ними соцмережа нехтувала принципами свободи слова та рівноправності.

26 жовтня Цукерберг опублікував у Facebook відповідну заяву.

"Я вважаю, що великі організації повинні ретельно проводити перевірки, і я вважав би за краще жити в суспільстві, у якому є подібне, аніж у суспільстві, яке цього позбавлене. Добросовісна критика допомагає нам стати кращими. Але я вважаю, що те, що ми спостерігаємо, — це скоординована спроба вибірково використовувати документи, що просочилися, щоб представити спотворену історію про нашу компанію" — йдеться у зверненні.

За його словами, компанія при ухваленні рішень повинна шукати баланс між конкурентними поняттями соціальної справедливості, такими як свобода слова та зниження шкідливого контенту або впровадження шифрування для конфіденційності та підтримка правоохоронців.

Читайте також: Мова ворожнечі і безконтрольний контент. Що таке Facebook Papers і як вони загрожують соцмережі

"Я неодноразово закликав до регулювання, щоб внести ясність, тому що я не думаю, що компанії повинні приймати багато з цих рішень самостійно", — додав засновник Facebook.

Він також вказав, що у компанії не можуть змінити "основну риторику ЗМІ". Водночас Цукерберг зазначив, що діяльність Facebook зосереджена на наданні послуг для людей.

"Мільярди людей користуються нашими послугами, тому що ми створюємо найкращі інструменти, щоб залишатися на зв’язку з людьми, про яких ви дбаєте, знаходити спільноти, які важливі для вас, і розвивати ваш малий бізнес", — резюмував засновник Facebook.

Що відомо

  • 17 світових видань почали публікацію серії статей під назвою "The Facebook Papers", які ґрунтується на сотнях внутрішніх документів компанії. Вони показали, як за допомогою соцмережі розпалюються ворожнеча та насилля і які є проблеми з контролем за контентом у компанії.
  • Компанія Facebook подала до суду північного округу штату Каліфорнія (США) позов проти громадянина України за звинуваченням у крадіжці та продажу особистих даних 178 мільйонів користувачів соціальної мережі.
  • За тиждень, з 9 до 15 червня 2021 року, на інформаційні ресурси державних органів було скоєно понад 50 тисяч кібератак. За цей період правоохоронці також зафіксували понад 1,1 млн підозрілих дій.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок