Омбудсман з прав людини Денісова виступила проти обов'язкової вакцинації

Омбудсман з прав людини Денісова виступила проти обов'язкової вакцинації

Омбудсман з прав людини Денісова виступила проти обов'язкової вакцинації
Facebook

Наказ про обов’язковість вакцинації від коронавірусу для працівників закладів освіти, наукових установ, виконавчої влади та інших соцпрацівників може призвести до порушення права на добровільність профілактичного щеплення та права на працю.

Про це повідомила уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

За її словами, держава має надати вибір кожному – вакцинуватися, проходити регулярне тестування на відсутність хвороби або працювати дистанційно.

"Вважаю, що практична реалізація цього наказу (указ про обов'язкову вакцинацію для деяких груп працівників – ред.) в рамках чинного законодавства може призвести до порушення права на добровільність профілактичного щеплення та права на працю працівників закладів освіти, наукових установ та органів виконавчої влади", – сказала вона.

Також Денісова додала, що обмеження у правах осіб, які не вакцинувалися, є неприпустимими: "Це прямо порушує норми Конституції України, а також не відповідає резолюції парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка закликала держави-члени забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації через те, що не пройшов вакцинацію у зв’язку з можливим ризиком для здоров’я чи небажання пройти вакцинацію".

Що відомо

  • 25 жовтня у Кабміні визначили дату, коли розпочнуть відстороняти невакцинованих освітян і посадовців.
Читайте також: Вакцинація і права людини: чи можна вимагати від громадянина щепитися — відповідає експерт

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок