Реформування закладів професійної та професійно-технічної освіти почнеться з нового навчального року

Реформування закладів професійної та професійно-технічної освіти почнеться з нового навчального року

Реформування закладів професійної та професійно-технічної освіти почнеться з нового навчального року Оригінальна

Із 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть надавати фахову передвищу освіту: готуватимуть молодших бакалаврів та не набиратимуть "молодших спеціалістів". Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський під час робочої наради в Миколаївській обласній адміністрації. У чому полягатиме реформування – далі в матеріалі.

У Миколаївській області 29 закладів професійної та професійно-технічної освіти. У Миколаєві – 11. Один із них – вище професійне училище № 21. Тут навчаються близько семиста студентів. 17-річний Максим Василенко - студент другого курсу. Навчається на спеціальності "Електрорадіомонтажник судновий".

Студент Максим Василенко каже: "Вибрав я цю професію, тому що вона перспективна в цей час. Я пішов після 9-го класу, тому що я получаю атестат про середню освіту та одразу робочу кваліфікацію. Я не бачив сенсу продовжувати вчитися до 11 класу, так як я у своєму віці можу вже отримати якісь професійні навички".

Реформування закладів професійної та професійно-технічної освіти почнеться з нового навчального року. Із 2022 року вони фінансуватимуться з обласного бюджету.

Заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський говорить:

- Зараз буде запілотовано три області: Сумська, Вінницька і Одеська. Із першого вересня запуститься цей пілот – фінансування закладів міст, обласних центрів з обласного бюджету, шляхом надання трансферів з міського бюджету в обласний. Якщо це все правильно піде, то ми повинні розуміти, наскільки нам потрібно внести зміни до податкового законодавства, до бюджетного кодексу, щоб вивести, з 2022 року згідно з Законом «Про освіту» заклади всі будуть фінансуватися з обласного бюджету – це правда, тому що так написано в Законі.

- Миколаївщина до реформування готова, – говорить директорка департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Олена Удовиченко. - Ми зараз подали в Міністерство освіти пропозиції щодо реорганізації, оптимізації мережі. Крім того, рекомендуємо закладам освіти інтегрувати професії для того, щоб акумулювати можливості фінансові, кадрові і матеріальні для їх ефективного і раціонального використання.

16-річний Артем Андріанов закінчив дев`ять класів. Навчається на першому курсі спеціальності "Оператор комп’ютерної верстки". Вважає майбутню професію перспективною: "Обрав, тому що мені подобається дизайн та створення макетів та якоїсь рекламної продукції. Вважаю, що я можу тут за три роки отримати вже професію і середню освіту, а не як у школі. Тобто спочатку два роки, а потім ще вчитися далі".

Директор вищого професійного училища № 21 Сергій Архипов каже, що професійна освіта на сьогоднішній день менш популярна в порівнянні з вищою. Проте реформування має це змінити.

- На жаль, за останні 20 років професійна освіта втратила свою привабливість, матеріально-технічне забезпечення закладів застаріле, але останні три - чотири роки держава, Міністерство освіти впроваджує досить багато інновацій, які направлені на реформування професійної освіти, на створення сприятливих умов для здобувачів, зближення з соціальними партнерами, з роботодавцями для того, щоб наші учні закладів загальної середньої освіти бачили в нас привабливий навчальний заклад, - каже Сергій Архипов.

Авторка - Світлана Кльосова, оператор - Сергій Куропятник.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди