На Полтавщині понад 25% шкіл та понад половина вишів – на дистанційному навчанні

На Полтавщині понад 25% шкіл та понад половина вишів – на дистанційному навчанні

На Полтавщині понад 25% шкіл та понад половина вишів – на дистанційному навчанні
Суспільне Полтава

136 закладів середньої освіти та чотири виші Полтавщини – на дистанційному навчанні. Такі дані станом на 25 жовтня надала Суспільному начальниця відділу обласного департаменту освіти Ірина Бурлакова. Переходять на онлайн-навчання, зокрема, через відтермінування початку опалювального сезону та недостатню кількість вакцинованих від коронавірусу працівників.

Полтавський аграрний університет – один із чотирьох вишів у регіоні, де запровадили дистанційне навчання. Від 25 жовтня студенти закладу слухатимуть лекції онлайн.

"Підключаємося онлайн та напряму бачимо викладача, так само як і він нас бачить. Ми контактуємо з нашими викладачами електронними адресами. Тобто вони дають нам завдання, ми їх завантажуємо в "Moodle" онлайн-платформа для дистанційного навчання. Розклад не змінюється, він у нас є в електронному форматі, де ми можемо прослідковувати яка у нас пара та хто її викладає", – говорить студентка Анастасія Голос.

Студенти Полтавського аграрного університету навчаються дистанційно
Полтавський аграрний університет – один із чотирьох вишів у регіоні, де запровадили дистанційне навчання. Суспільне Полтава

Заклад на дистанційну форму навчання до 15 листопада перевели за рекомендаціями Міністерства освіти, каже перший проректор.

"Рекомендували закладам вищої освіти у зв’язку з загостренням епідеміологічної ситуації в Україні перейти на дистанційну форму навчання. Всі заняття відбуватимуться у нас згідно з розкладом, який був організований під час звичайної форми навчання. Викладачі можуть проводити заняття як з робочого місця на кафедрі, так і вдома", – каже перший проректор Полтавського аграрного університету Олександр Галич.

Із семи закладів вищої освіти на Полтавщині дистанційне навчання впровадили у більше ніж половині. А з понад пів тисячі установ загальної середньої освіти, онлайн-уроки – у 136, каже Ірина Бурлакова.

Чотири вищі навчальні заклади Полтавщини перевели надистанційне навчання
Із семи закладів вищої освіти на Полтавщині дистанційне навчання впровадили у більше ніж половині. Суспільне Полтава

"Три заклади загальної середньої освіти працюють дистанційно у зв’язку з тим, що в них рівень вакцинації не досягнуто 80%, тобто нижчий – 63, 64 та 70%. А 133 заклади середньої освіти працюють дистанційно з інших причин. В деяких закладах змінили структуру навчального року у зв’язку з опалювальним періодом. Переважно це прописують у рішеннях територіальних громад", – розповідає начальниця відділу обласного департаменту освіти Ірина Бурлакова.

"У місті Кременчук від сьогодні (25 жовтня – ред.) всі наші загальноосвітні заклади переведені на дистанційне навчання. У нас минулий тиждень був рекордним за кількістю захворювань із самого початку пандемії. Нині у нас в лікарнях лежить 13 дітей, які мають середній та тяжкий ступінь перебігу коронавірусної хвороби", – повідомляє заступниця Кременчуцького міського голови Ольга Усанова.

Студенти Полтавського аграрного університету навчатимуться дистанційно до 15 листопада
Полтавський аграрний університет перевели на дистанційну форму навчання до 15 листопада. Суспільне Полтава

За словами начальниці відділу обласного департаменту освіти Ірини Бурлакової, формат роботи – дистанційний чи стаціонарний – у закладах обирають самостійно.

Що відомо:

  • Зміни до постанови щодо карантинних обмежень Кабінет Міністрів України ухвалив 28 липня цього року. Згідно з нею при посиленні карантину навчальні заклади мають право працювати лише за умови наявності 80 відсотків вакцинованого персоналу.

На початок