Кухар заявив про нестачу кисню у лікарнях Чернігова. Що відповіли в ОДА?

Кухар заявив про нестачу кисню у лікарнях Чернігова. Що відповіли в ОДА?

Кухар заявив про нестачу кисню у лікарнях Чернігова. Що відповіли в ОДА?
ФОТО: Суспільне Чернігів

У лікарнях Чернігова не вистачає кисню через проблеми з його поставками. Про це 25 жовтня на брифінгу сказав гендиректор 2 міської лікарні Владислав Кухар.

"Склалася ситуація, коли у нас наявного кисню вистачить на кілька годин. Найближча поставка, яка відбудеться з киснем, компанія-постачальник нам обіцяє тільки на завтра. Не зрозуміло, чому склалася така ситуація. Те, що я знаю із ЗМІ: два заводи у нас стали на профілактичний плановий ремонт, ще один завод – зламалося якесь обладнання, він теж на ремонті. Незважаючи на те, що у нас є контракт, і фірма постачальник повинна була забезпечити всі свої зобов'язання згідно контракту на поставку кисню, є причини, які я вже озвучив – вона не в змозі нині це зробити".

Зі слів Владислава Кухаря, нині в лікарнях міста втричі більше пацієнтів, які потребують кисневої підтримки, ніж було на початку року. Загалом у лікарнях Чернігова з діагнозом Covid-19 перебуває 317 пацієнтів, з них на кисневій підтримці – 218, на апаратах ШВЛ дев'ять людей.

"На сьогоднішній день ми дивимося на кожного пацієнта, підбираємо оптимальний режим надання саме кисневої підтримки, або з концентратора, або з станції. Найбільш важкі переведені до кисневих станцій в обох лікарнях".

За словами заступниці голови облдержадміністрації Жанни Шерстюк, ситуація із кисневим забезпеченням у лікарнях області ускладнилася на минулому тижні. Вона це пов'язує із ростом кількості хворих. Каже, жодного дня жодна лікарня без кисню не лишалася, а заяви Владислава Кухаря прокоментувала так.

"Ще в суботу ми говорили із головним лікарем. Ми говорили, що в разі якихось питань дефіциту кисню, які можуть виникнути у понеділок, будемо виходити з ситуації забезпеченням кисню через кисневу станцію, яка наявна в закладі, та за рахунок балонного кисню. Станом на зараз мені повідомляють, що балонний кисень надано у другу міську лікарню. Відповідно, всі пацієнти отримують кисневу терапію".

Поставку кисню очікують з Маріуполя. Зі слів Жанни Шерстюк, вантаж має прибути завтра вранці – це 20 тонн рідкого кисню, який має забезпечити потреби лікарень області щонайменше на тиждень.

Читайте також:

Чернігівщину 26 жовтня можуть перевести до «червоної» зони, – Шерстюк

На початок