Затримка результатів COVID-тестів на Харківщині: епідеміологи пояснили, що сталося

Затримка результатів COVID-тестів на Харківщині: епідеміологи пояснили, що сталося

Затримка результатів COVID-тестів на Харківщині: епідеміологи пояснили, що сталося
Суспільне Харків

У Харкові, Лозовій та Боровій результати тестування на коронавірус хворі чекали до тижня через несправність обладнання у лабораторії центру контролю та профілактики хвороб.

Про це у програмі "Сьогодні. Головне" 25 жовтня розказала головна санітарна лікарка області Любов Махота. За її словами, у лабораторії центру три-чотири дні зразки досліджували вручну.

"У нас відбулася затримка, ми не справлялися через технічну поламку обладнання, ми були вимушені проводити дослідження вручну. Зараз ситуація врегульована, ми опрацьовуємо зразки, які були доставлені сьогодні", — розказала Любов Махота.

"Цей період, до тижня, є вина і деяких медзакладів Харкова та області, які відбирають зразки, і можуть затримати їх, доставити через чотири дні до нашої лабораторії", — каже головна санітарна лікарка Харківщини.

За словами Махоти, на показники епіднебезпеки затримки результатів тестувань не вплинули.

"Затримки ніяк не вплинули, оскільки основними показниками, за якими визначається рівень епіднебезпеки, це рівень госпіталізації, динаміка та завантаженість кисневих ліжок. Питома вага позитивних результатів серед досліджених результатів показує на розповсюдженість збудника серед населення. Чим більше проведено досліджень, тим більше виявляють позитивні результати, а на коефіцієнт виявлення, тобто інтенсивний показник, наші затримки не вплинули", — каже Махота.

Щодня у харківських лабораторіях обробляють близько 4 тис. тестів.

Читайте також

Масові заходи вихідними у Харкові відвідали понад 20 тисяч людей

На початок