В Івано-Франківську презентували музичний фільм "Невідомий Бортнянський"

В Івано-Франківську презентували музичний фільм "Невідомий Бортнянський"

В Івано-Франківську презентували музичний фільм "Невідомий Бортнянський"
Суспільне Карпати

В одному з кінотеатрів Івано-Франківська презентували музичний фільм про українського композитора "Невідомий Бортнянський". Складається він з п’яти концертів, кожен з яких триває в середньому 20 хвилин, повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.

Гроші на реалізацію проєкту надав Український культурний фонд. Вартувала музична стрічка 2 млн грн. Усі композиції у фільмі виконує івано-франківський камерний хор "Воскресіння". Стрічку створили для того, аби популяризувати творчість українського композитора Дмитра Бортнянського, каже керівник проєкту Володимир Рудницький.

В Івано-Франківську презентували музичний фільм "Невідомий Бортнянський"
Керівник проєкту Володимир Рудницький. Суспільне Карпати

"Видати ці партитури, надати їх у загальний доступ, щоби в Інтернеті будь-яка людина могла зайти на сайт хору "Воскресіння", скачати ноти, увімкнути запис, не тільки аудіо, а й відео", — розповідає керівник проєкту.

У п’яти концертах стрічки йдеться про різні етапи життя композитора, зокрема дитинство, юність і зріле життя Дмитра Бортнянського. Під час кожного концерту музиканти використали різні музичні інструменти. Також фільм доповнили інтерв’ю, каже режисерка Любов Терлецька.

"У першому фільмі ви побачите скрипку, яка виконує, інтонує теми першого концерту, який буде презентований вже хором. І це, немовби дитинство самого композитора, його перші роки життя. Наступний інструмент, який з’являється в нас, – це орган, який поєднує немов дві традиції – західну і східну, оскільки Бортнянський навчався в Італії", — розповідає Любов Терлецька.

Музику до фільму писала композиторка Марія Яремак.

Що відомо

25 жовтня учасники проєкту "Невідомий Бортнянський" планували презентувати п’ять музичних фільмів, де звучатимуть віднайдені концерти українського композитора Дмитра Бортнянського. Фільмування відеоробіт відбувалося впродовж п’яти місяців у різних храмах України.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок