Посилення карантинних обмежень: як працюють заклади на Львівщині

Посилення карантинних обмежень: як працюють заклади на Львівщині

Посилення карантинних обмежень: як працюють заклади на Львівщині
Суспільне Львів

Від сьогодні, 25 жовтня, на Львівщині почали діяти додаткові карантинні обмеження. Тепер заклади можуть працювати за умови щеплень або тестів на коронавірус у працівників та у відвідувачів. Такі обмеження діють наразі лише на території області, у Львові поки ні.

Без цих документів не можна потрапити в кафе, ресторани, торгово-розважальні центри, виняток — продуктові магазини. Без них не впустять до музеїв, театрів, кінотеатрів, непродовольчих ринків та спортивних залів.

У салоні краси, що розташований на центральній площі Жовкви, працюють дві майстрині і сертифікати про вакцинацію чи ПЛР-тести поки не питають.

Посилення карантинних обмежень: як працюють заклади на Львівщині
Салон краси у Жовкві. Суспільне Львів

"То трохи складно, ми як майстри зайняті: заходить людина, треба приділити їй увагу, перевірити документи, то є трошки не дуже добре. Якщо буде такий наказ, то ми будемо таке робити", — каже співвласниця салону краси Мирослава Вихопень.

На момент знімань в салоні було двоє відвідувачів. Кажуть – вакциновані, але вони сиділи без масок.

З іншої сторони площі Вічевої у Жовкві – заклад фаст-фуд. Там кореспонденти Суспільного зустріли двох подруг, які пили каву. Обидві невакциновані. Небажання вакцинуватися одна пояснила протипоказами, а інша — міцним імунітетом.

Посилення карантинних обмежень: як працюють заклади на Львівщині
Кафе у Жовкві. Суспільне Львів

У цьому закладі харчування документи про вакцинацію чи ПЛР-тести поки не вимагають.

"Хотілось, щоб всі люди, хто заходить в кафе, особливо в заклади харчування були вакциновані, чи з ПЛР-тестами. У наше фаст-фуд кафе зазвичай приходять люди, там бабусі. Від них вимагати ті сертифікати, вона хоче прийти того хот-дога з’їсти, чай і я не знаю, як я маю поводитися", — каже адміністраторка закладу Ірина Самуляк.

Карантині обмеження також стосуються і промислових ринків. Продавці відвідувачів поки не контролюють, бо й самі не всі вакциновані. Щеплені із таким нововведенням погоджуються.

Посилення карантинних обмежень: як працюють заклади на Львівщині
Непродовольчий ринок у Жовкві. сус

Мешканці Жовкви, з якими спілкувались кореспонденти Суспільного, до нововведень ставляться по-різному.

Міський голова Жовкви Олег Вольський розповідає, одну дозу вакцини мають понад 11 тисяч мешканців територіальної громад, а це менше третини всього населення. Повністю вакциновані майже 8 тисяч людей.

Тим часом Жовківська лікарня заповнена майже повністю. Для хворих на коронавірус там 100 ліжок, а зараз на лікуванні перебувають 96 пацієнтів:

"Серед госпіталізованих 92 людини, які невакциновані. Ми плануємо в подальшому, як орган місцевого самоврядування, створити таку комісію, яка би ходила і перевіряла наші організації чи вони дотримуються власне режиму карантину", — каже міський голова Жовкви Олег Вольський.

Відповідальність за порушників у закладах несуть власники, каже заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний:

"Штрафи і відповідальність покладають на власників, або на співробітників того чи іншого закладу. Це власне їх прерогатива запитати і відповідно впустити або не впустити. Що стосується самої відповідальності, вона є різна, це в залежності від того в якому форматі це зроблено, об’єм відповідальності встановлюють".

За його словами, яку відповідальність нестимуть власники залежить від порушень. Їх будуть визначати представники Держпродспоживслужби, спільно з працівниками Національної або патрульної поліції, які проводять перевірки.

Що відомо

  • З 14 жовтня на території Львівщини розпочали посилені перевірки дотримання правил карантину. Станом на 19 жовтня правоохоронці зафіксували 188 порушень правил карантину та склали адмінпротоколи.
  • На ранок 25 жовтня на Львівщині зареєстрували 877 нових випадків інфікування коронавірусом. За добу 584 людини одужали, 17 – померли.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок