У Кіровоградській області перевіряють заклади на відповідність будівельним нормам, зокрема, на доступність для людей з інвалідністю, розповіла Суспільному начальниця обласного управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Вікторія Кулікова.
За словами Вікторії Кулікової, по області перевіряють 1200 об’єктів — це лікарні, центри зайнятості, пенсійні фонди, суди.
Перевірятимуть до кінця жовтня. Потому порахують, скільки грошей треба на дооблаштування закладів.
“Десь зроблений пандус, десь є кнопки виклику, десь придбали ліфти. Поряд з цим не передбачено питання паркування, питання позначок, перепади рельєфу”.
Олексій Голодок на інвалідному візку десять років. Чоловік вирішив перевірити на доступність для людей з інвалідністю театр, залізничний вокзал і центр адміністративних послуг.
Театр імені Марка Кропивницького
Олексій Голодок говорить, театр раніше не відвідував. "Проходив повз багато разів, але всередину жодного разу не заходив. Пандус сподобався, заїжджати зручно".
Доступність у театр забезпечена, говорить Вікторія Кулікова: “Але ми будемо доопрацьовувати – це розміщення тактильної плитки, нанесення жовтих ліній, треба доповнити позначками “Увага, перепади висот”.
Біля пандусу є таблиці зі шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору. На них – інформація про театр. Кнопки виклику працівників немає.

Усе дооблаштують впродовж двох-трьох тижнів, розповів головний режисер Євген Курман. Скільки грошей на це потрібно, каже, не рахували.
“У нас в касі завжди чергує людина, яка надасть допомогу людині з особливими потребами, а що стосується тактильної плитки, ми обов’язково зробимо, приведемо до стандартів”.
Залізничний вокзал
Олексій Голодок приїхав на залізничний вокзал. До карантину він їздив поїздом двічі на рік на змагання. Він – кандидат у майстри спорту з кульової стрільби.
Натиснув на кнопку виклику працівника вокзалу – вона не працює.
“Серед зручностей: можна на вокзал заїхати, є пандус і кімната, де можна зачекати на потяг. Серед незручностей – не завжди виділяється спецвагон для людей з інвалідністю, щоб було зручно піднятися і сісти у вагон, на вокзалі низький перон і дуже важко піднятися в сам потяг”.

Кнопка виклику не працює два тижні – її зламали, пояснює тимчасово виконувачка обов’язків начальниці вокзалу Тетяна Танковська. Каже: кімната побуту для людей з інвалідністю теж зараз не працює – там ремонт. Вбиральня для людей з інвалідністю закрита. Тетяна Танковська каже: допоки триває ремонт, люди з особливими потребами можуть звернутися до чергового вокзалу. ”Під’їхати або до віконця, або до дверей чергового по вокзалу, він виходить, і допомагає у придбанні квитка, тощо. Якщо людина на візку потребує перевезення у спецвагоні з підйомником, йому треба зробити замовлення”.
Центр надання адміністративних послуг
Щоб потрапити у Центр надання адміністративних послуг Олексій Голодок скористався підйомником.
Перший заступник директора департаменту надання адмінпослуг Антон Шевченко розповів, що у центрі передбачено для людей на візку:
“Всередині у нас два електропідйомники. Також у нас тактильна плитка. Передбачені всі умови для того, щоб людина на візку могла потрапити у вбиральню”.

Читайте також
- Кропивничанка голодує на знак протесту проти забудови скверу.
- У Кропивницькому в рамках мистецького проєкту розмалювали бетонну плиту.