На Тернопільщині у лікарні не вистачає кисню для хворих на COVID-19

На Тернопільщині у лікарні не вистачає кисню для хворих на COVID-19

На Тернопільщині у лікарні не вистачає кисню для хворих на COVID-19
Суспільне Тернопіль

У Чортківській лікарні не вистачає кисню для хворих на COVID-19. Про це розповіла заступниця головного лікаря закладу Людмила Добощук. За її словами, лікарня повністю заповнена пацієнтами з коронавірусом. Жінка каже, для лікування цих людей за добу використовують понад 2 тонни зрідженого кисню. А до завтра у них залишається тільки тонна 200.

У інфекційному відділенні Чортківської лікарні зараз є 34 пацієнти з коронавірусом. Вони усі потребують кисневої підтримки, каже завідувач Ігор Шкварок.

"Практично десь всі ліжка в нас кожен день заповнені. Сьогодні ось одного виписали, то є одне вільне ліжко. І там в нас, на жаль, один пацієнт помер в ковідному відділі. Але щойно дзвонила швидка допомога, думаю, за годину часу все буде заповнене. Всі хворі тяжкі, всі потребують кисневої підтримки", – каже Шкварок.

Через трубки кисень надходить до кожного хворого. Це один з основних методів лікування пацієнтів з коронавірусом.

"Поки у нашому відділенні перебоїв не було. Ми максимально зменшуємо потребу в кисні пацієнтам, якщо це можливо. Переводимо їх на кисневі концентратори. Але є такі, яких неможливо перевести на концентратори, бо вони потребують потокового кисню", – каже Шкварок.

На Тернопільщині у лікарні не вистачає кисню для хворих на COVID-19
На Тернопільщині у лікарні не вистачає кисню для хворих на COVID-19. Суспільне Тернопіль

У відділенні 4 дні лежить Любов Штогрин. Жінка розповідає, вона не вакцинована, самостійно зараз дихати не може. Перебоїв постачання кисню, каже, не відчуває.

"Зараз трішки вже краще. Задихалася сильно. Задихалася і падала. Зараз вже легше мені", – розповіла Штогрин.

Заступниця головного лікаря цього медзакладу Людмила Добощук розповідає, зараз лікарня приймає лише важкохворих та пацієнтів з коронавірусом. Жінка каже, щодня на лікування таких хворих витрачають понад 2 тонни кисню та ще 190 кисневих балонів. Останні чотири дні, за її словами, кисень привозять із затримками.

"Така ситуація не тільки в нашому регіоні, а і у всіх регіонах України в зв’язку з збільшенням кількості хворих на COVID-19. Хворі у цій хвилі потребують набагато більше кисню, ніж у попередній хвилі. Зараз у нас у інфекційному відділення лишилося одна тонна 200, це добова потреба кисню в інфекційному відділенні. Там працює 5 апаратів ШВЛ і також знаходяться люди на потоковому кисні. В стаціонарному відділенні, у COVID-госпіталі залишилось 77 повних балонів кисню. Це практично до ранку. Головний лікар буквально за останню годину домовився про постачання ще 30-кисневих балонів з Тернополя. Тобто, ми думаєм, що до завтрашнього ранку кисневе забезпечення пацієнтам буде задовільним", – Добощук.

Зріджений кисень, каже жінка, замовляють у Львівського хімзаводу. Ми зателефонували туди, нам відповіли, що ситуацію коментувати не будуть. Директор чернівецького підприємства, яке постачає медзакладу балони з киснем, Микола Москалюк розповів, доставити балони в лікарню вчасно не змогли, бо два хімзаводи, які постачали кисень підприємству, призупинили роботу.

На Тернопільщині у лікарні не вистачає кисню для хворих на COVID-19
На Тернопільщині у лікарні не вистачає кисню для хворих на COVID-19. Суспільне Тернопіль

Людмила Добощук повідомила, що ще 4 тонни кисню має надійти із Львівського хімзаводу протягом цієї доби. На сьогодні в області є 16 медзакладів, де лікують хворих на COVID-19. Там є 1690 підключених до кисню ліжок, повідомила речниця обласного департаменту охорони здоров'я Юлія Нагорна. За її словами, усі вони повністю забезпечені киснем.

Також речниця розповіла, що на сьогодні в медзакладах області перебувають 973 людини з COVID-19 або підозрою на це захворювання. Це означає, що майже 58% ліжок заповнені. За її словами, минулого тижня для лікування хворих на COVID-19 розгорнули 205 додаткових ліжок. Зараз в обласному департаменті охорони здоров'я обговорюють перепрофілювання ще кількох лікарень у ковідні.

На початок