У Кам'янець-Подільському районні впіймали палія сухостою

У Кам'янець-Подільському районні впіймали палія сухостою

У Кам'янець-Подільському районні впіймали палія сухостою
Фото: ГУ ДСНС у Хмельницькій області

На Хмельниччині поблизу села Кадиївці Кам'янець-Подільського району пожежники ліквідували пожежу сухостою, яку за версією надзвичайників, спричинив 57-річний місцевий житель.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС у Хмельницькій області.

Пожежа сталася 24 жовтня о 18:20 за межами села Кадиївці. До місця події направилися вогнеборці. На момент прибуття підрозділу, пожежа поширилася на значну площу. Тим часом інспектори ДСНС встановили особу, яка здійснила підпал. Ним виявився 57-річний місцевий житель", - кажуть у ДСНС.

Додають, на порушника складено протокол, його буде притягнуто до відповідальності.

Що відомо

  • Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці дані діяння завдають шкоди довкіллю та здоров’ю людини. Листя, подрібнені гілки деревини рослин і трав'янисті рештки квітково-декоративних рослин та скошених газонних трав необхідно вивозити на спеціальні полігони або на відведені майданчики на підприємствах зеленого господарства для приготування компостів, садових земель та інших органічних добрив;
  • Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає для громадян 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 гривень);
  • Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються: штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.), обмеженням або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
На початок