Українка Оксана Линів стала першою жінкою-диригенткою концерту до річниці ООН

Українка Оксана Линів стала першою жінкою-диригенткою концерту до річниці ООН

Українка Оксана Линів стала першою жінкою-диригенткою концерту до річниці ООН

Оксана Линів, українська диригентка, керувала святковим концертом на щорічній святковій офіційній події, організованій радою ООН. На концерті були присутні постійні представники 193 держав світу. Захід відбувся у Victoria Hall у Женеві, розповіла Оксана Линів на своїй фейсбук-сторінці.

"Мені випала честь виступати на щорічній святковій офіційній події, організованій радою ООН, і на концерт були запрошеними постійні представники 193 держав світу. І вперше за історію створення ООН мені як жінці-диригентці довелося керувати святковим концертом. Для багатьох важливих осіб в аудиторії це стало вражаючим і зворушливим фактом", — написала Линів.

Диригентка назвала подію історичним моментом, "коли слово "Україна" було в кожного на вустах". "Та найбільше серед всіх відгуків про цей незабутній концерт мене вразили слова мера Женеви: "Ці звучання і музика репрезентували сьогодні найпрекрасніший прапор свободи у світі", — додала Линів.

Що відомо

  • Оксана Линів — українська диригентка, народилась у Львівській області, в місті Броди. Перша жінка на посаді головного диригента Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Засновниця та художня керівниця фестивалю LvivMozArt, фундаторка і головна диригентка Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.
  • У липні 2021 року вона стала першою диригенткою на Байройтському фестивалі в Німеччині, а через місяць під час офіційних заходів до Дня Незалежності України Президент Володимир Зеленський нагородив диригентку орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Читайте також

Українська диригентка Оксана Линів стала директоркою одного з провідних театрів Італії

Зіграти в мистецтво: в Україні презентували онлайн-гру про мистецтво 1920-2020 років

Екологія, насильство, праця, гендер: відкриття виставки проєкту Dzherelo.one "Осінь бінарності"

На початок