Масові заходи вихідними у Харкові відвідали понад 20 тисяч людей

Масові заходи вихідними у Харкові відвідали понад 20 тисяч людей

Доповнено
Масові заходи вихідними у Харкові відвідали понад 20 тисяч людей
Суспільне Харків

Наймасовішим заходом вихідними став матч футбольного клубу "Металіст".

Про це Суспільному розказала речниця поліції Харківщини Ганна Третьякова.

За її словами, у відкритті Скверу мислителів у Харкові 23 жовтня взяли участь близько 200 людей, п'ять тисяч людей прийшли на заходи, пов'язані з відкриттям Академії футболу 23 жовтня, а домашній матч "Металісту" 24 жовтня відвідали 15 тис. людей.

У Харківській міській раді кажуть, що заходи не обмежували, оскільки вони відбувалися на відкритому повітрі, а ситуація із захворюваністю на COVID є стабільною.

"Ми стабільно утримуємося у коридорі, формується плато", — прокоментувала масові заходи на вихідних та ситуацію з поширенням коронавірусом під час брифінгу 25 жовтня заступниця мера Світлана Горбунова-Рубан.

"Кількість захворілих будемо дивитися далі", — сказала віцемерка.

Читайте також: Масові заходи на вихідні: чому у Харкові не скасовують урочистості попри COVID

"Хочу сказати, що я була на відкритті пам'ятника мислителям, вітер був такий, що голову знімав. Маю надію, що він виніс усе, чим нам не треба дихати. Практично всі були в масках, маски видавали", — каже Горбунова-Рубан.

Масові заходи вихідними у Харкові відвідали понад 20 тисяч людей
Автор пам'ятника у відкритому Сквері мислителів на Полтавському шляху — скульптор Сейфаддін Гурбанов. Скульптура обертається навколо своєї осі. city.kharkov.ua

Проведення у Харкові масових заходів на вулиці "викликає терпіння", сказала заступниця мера, коментуючи проведення скасованого раніше у парку Горького "Зомбіфесту".

"Те, що спочатку скасовували, то робили, бо треба, але ж я думаю, що не хочуть скасовувати, тому що той, хто хоче брати участь, хоче, щоб він відбувся. Погода хороша, це все буде на вулиці. Думаю, що розум у всіх буде, не будуть цілуватися, не будуть обійматися, якщо вже вирішили, що будемо його проводити. Все, що на вулиці, ще викликає терпіння", — каже Світлана Горбунова-Рубан.

Доповнено 18:01. За словами головної санітарної лікарки Харківщини Любові Махоти, робити висновки про те, чи досяг Харків піку захворюваності, можна буде наступного тижня.

"У Харкова раніше почалось зростання захворюваності, наразі темпи зростання захворюваності уповільнилися", — сказала Махота в програмі "Сьогодні.Головне".

За її словами, проведення масових заходів на відкритому повітрі безпечніше, ніж у приміщенні, проте Махота "категорично проти" їх проведення зараз.

"Якщо ж вже проводяться такі заходи, навіть на відкритому повітрі потрібно дотримуватись дистанції у 1,5 м, використовувати маски", — каже Любов Махота.

Читайте також: "У нас пацієнти говорили: "Виживу, обов’язково піду на щеплення". Завідувачка реанімації у Харкові

"Філософія Харкова не в тому, щоб робити якісь обмеження, як це спокійно роблять в інших містах. Філософія Харкова — дати людям комфортне життя. Якщо люди цього не розуміють, не виконують протиепідемічних заходів, вони нас змушують вводити обмеження", — коментує Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, у лікарнях Харкова на 25 жовтня перебувають 1182 людини, зайняті 75% ліжок, за минулу добу госпіталізували 56 людей.

"На кисневій підтримці — 81% людей, у відділенні інтенсивної терапії та реанімації — 8,2% від загальної кількості захворілих, на апаратах ШВЛ — 65 людей, це 5,4%", — сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Що відомо

  • У Харкові проведуть скасований фестиваль на честь Хелловіну — рішення схвалила міськрада.
  • Минулої доби на Харківщині виявили 1687 випадків коронавірусу.
На початок