"Списали з балансу". У Кривому Розі мешканці не можуть довести, що їхні будинки потребують ремонту

"Списали з балансу". У Кривому Розі мешканці не можуть довести, що їхні будинки потребують ремонту

Важливо
"Списали з балансу". У Кривому Розі мешканці не можуть довести, що їхні будинки потребують ремонту
Суспільне Дніпро

Будинки на вулиці Цандера в Кривому Розі перебувають в аварійному стані, скаржаться мешканці. Люди вимагають провести експертну оцінку. Місцева влада відмовляється, оскільки будинки не перебувають на балансі міста. Управляюча компанія «УЮТ 2011» вважає, що експертну оцінку мають оплатити власники квартир. Що робити в такій ситуації – з’ясовувало Суспільне.

Лариса Махоніна має інвалідність першої групи по зору. Навесні у її квартирі обвалилась стеля. За словами Лариси, управляюча компанія «УЮТ 2011» відмовила у ремонті. Мовляв, будинок має борг перед компанією. Нині Лариса живе у квартирі, яку господарі покинули кілька років тому. Каже: побоюється, що власники можуть повернутися і їй ніде буде жити.

«З березня, як пішли дощі, почала провалюватися стеля. Оскільки тут проживати не можливо, я проживаю в іншій квартирі цього будинку», – каже вона.

"Як пішли дощі, почала провалюватися стеля". Мешканці вулиці Цандера в Кривому Розі скаржаться на стан будинків
У будинку на вулиці Цандера в Кривому Розі. Суспільне Дніпро

"Обіцяли ремонт"

Іванові Гарбузенку 91 рік, вже 65 років він мешкає у будинку №5 на вулиці Цандера. Розповідає: за цей час не проводили жодного капітального ремонту. Минулої зими, каже, разом із сусідкою змушені були самотужки розчищати дах від снігу, бо він танув і підтоплював стелю. Керуюча компанія пообіцяла зробити ремонт.

«Обіцяють, обіцяють, а сенсу ніякого. Обіцяли у четвертому кварталі ремонт покрівлі зробити, але нічого не роблять», – розповів чоловік.

"Як пішли дощі, почала провалюватися стеля". Мешканці вулиці Цандера в Кривому Розі скаржаться на стан будинків
Тріщина в будинку. Суспільне Дніпро

Мешканці кажуть: більшість будинків на вулиці Цандера у критичному стані, адже будувалися майже 70 років тому. Тріщина у стіні, за їхніми словами, утворилася років 10-15 тому.

"Списали з балансу"

Люди зверталися до місцевої влади з проханням провести експертну оцінку технічного стану житлових будинків. Отримали відповідь: цю проблему власники квартир мають вирішувати самостійно, оскільки 15 будинків цієї вулиці у травні списали з балансу міста.

За словами модератора ресурсного центру ОСББ Дениса Скворцова, 70%будинків Кривого Рогу місцева влада вже списала зі свого балансу, в першу чергу це стосувалося проблемних житлових будинків.

«Аварійні будинки, непридатні для проживання. Тобто органи місцевого самоврядування, використовуючи на свою користь ці норми, роблять усе можливе, аби фактично не вирішувати ці питання», – зазначив він.

Що робити

Єдиною можливістю довести свою позицію для мешканців, каже він, є отримання за власні кошти експертного висновку щодо того, що багатоквартирний будинок не є придатним для проживання. Якщо експертизу проведуть, а будинок визначать як той, що має 4-ий клас аварійності, його можна буде відремонтувати бюджетним коштом.

Суспільне звернулося за коментарем до управляючої компанії «УЮТ 2011», але заступник керівника Віталій Літвінов відмовився пояснювати ситуацію щодо стану будинків по вулиці Цандера.

Мешканка одного з будинків Вікторія Навроцька зауважує, що експертиза коштує близько 15 тисяч гривень. Люди не можуть оплатити повну її вартість. Готові надати частину суми, іншу хочуть, щоб сплатила районна рада спільно з управляючою компанією. Проте, каже Вікторія, ані управляюча компанія, ані райрада на цю пропозицію поки не пристали.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок