У Харківській міськраді прокоментували результати моніторингу модульного містечка

У Харківській міськраді прокоментували результати моніторингу модульного містечка

У Харківській міськраді прокоментували результати моніторингу модульного містечка
facebook.com/office.ombudsman.ua

175 людей живуть у модульному містечку для переселенців у Харкові, попри те, що воно непридатне для життя.

Про це 25 жовтня під час брифінгу сказала заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан, відповідаючи на питання про звіт представників Уповноваженого з прав людини після відвідин містечка. Вони визнали умови проживання у містечку непридатними та небезпечними для життя.

"Ми нічого не можемо зробити. Люди знають, що містечко непридатне для проживання, люди знають, що це нежитлові приміщення. Вони навіть готові написати розписку, що якщо щось трапиться, щось завалиться, ми не будемо відповідати, але ніхто з них такої розписки не брав", — сказала Горбунова-Рубан.

За її словами, людей виселяти з приміщень модульного містечка силою не будуть.

"Все, що ми можемо зробити для підтримки модульного містечка, ми робимо: комунікації утримуємо і ремонтуємо те, що можна ремонтувати. Це ж монолітні металеві блоки, там важко щось відремонтувати. Люди знають про стан цих контейнерів, але не хочуть залишати містечко, воно в хорошому місці, є прив'язка до дитсадка та школи", — сказала віцемерка.

Читайте також: "З пластика людей мають витягнути". Чому переселенці вже сім років живуть у модульних містечках

"Також є ситуація коли люди їздять на непідконтрольну територію, можуть там знаходиться 60 діб, на 59 добу вони з'являються, реєструються, проплачують своє проживання, знов туди їдуть. Є міграція така — люди не хочуть втрачати з нами контакти, статус тимчасово переміщеної особи", — сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Що відомо

  • 23 жовтня Офіс Омбудсмана опублікував звіт після відвідин модульного містечка у Харкові. Приміщення, у яких живуть 175 людей, представники Уповноваженого з прав людини назвали небезпечними та непридатними для проживання.
  • Модульне містечко відкрито у Харкові в січні 2015 року за підтримки уряду Німеччини. Строк експлуатації приміщень модульного містечка закінчився у 2017 році.
На початок