10 автомобілів швидкої допомоги отримали станції екстреної допомоги області. Про це розповів директор обласного Центру екстреної медичної допомоги Михайло Джус.
Фельдшерка Галина Сімчук працює в Почаївській бригаді швидкої допомоги. Жінка оглянула автомобіль, який їм виділили:
" Є ЕКГ. В ньому встановлена така програма, якщо ми на виклику і нам потрібно відправити кардіологу кардіограму. Все налаштовано. Натискаємо кнопку і в будь-який момент, в будь-якій точці з нами зв’язується лікар і консультує наші подальші дії. Також тут є шини, кисневий балон портативний".
Степан Семеген – водій швидкої допомоги. Приїхав отримати автомобіль з Бережан. Чоловік каже, нова швидка їм потрібна, бо попередня машина не всюди могла проїхати:
"Буквально недавно був виклик, була епілепсія, судоми. Треба було йти на такий горб вночі. Треба було забрати хворого, а ми не могли заїхати. В нас горбиста місцевість. Ми знаходимось в ямі. Практично всі вулиці знаходяться на горбах. Тому нам важко без такої машини. Вона повнопривідна. Нам якраз вона потрібна".

Ганна Мілух приїхала з Гримайлова. Жінка каже, працює фельдшером 40 років. Розповідає, машина, якою раніше їздили на виклики, часто ламалась. На нове авто чекали рік:
"Половину дороги доїхали, а половину тягнув трактор. Така в нас дільниця дуже важка, бездоріжжя. Але працюємо. Випадки були різні. І вмираючі хворі були, але ми встигали. Найважливіше – в машині жоден пацієнт не помер".
Директор обласного Центру екстреної медичної допомоги Михайло Джус каже, один автомобіль коштує понад 2 мільйони гривень. Він розповів, як обирали станції швидкої, яким передадуть машини:
"В першу чергу Бережани, бо вони мають гірську місцевість. Коропець – від Дністра. Золотий Потік – від Дністра і Мельниця - Подільська. Там є дуже погані дороги і ми мусили дати повнопривідні машини. Решта – туди де була 100% зношеність. Наприклад, у Гримайлові машина розвалювалася повністю. Щоб ми замінили повністю всі машини, нам треба ще 14 нових".
Загалом в області є 5 станцій екстреної медичної допомоги, 23 підстанції та 26 пунктів базування бригад швидкої. Медики екстреної допомоги мають 128 автомобілів, каже Михайло Джус.
Читати також
- У Тернополі розпочалися змагання серед бригад швидкої допомоги