На Тернопільщині станції екстреної допомоги отримали автомобілі

На Тернопільщині станції екстреної допомоги отримали автомобілі

На Тернопільщині станції екстреної допомоги отримали автомобілі
Суспільне Тернопіль

10 автомобілів швидкої допомоги отримали станції екстреної допомоги області. Про це розповів директор обласного Центру екстреної медичної допомоги Михайло Джус.

Фельдшерка Галина Сімчук працює в Почаївській бригаді швидкої допомоги. Жінка оглянула автомобіль, який їм виділили:

" Є ЕКГ. В ньому встановлена така програма, якщо ми на виклику і нам потрібно відправити кардіологу кардіограму. Все налаштовано. Натискаємо кнопку і в будь-який момент, в будь-якій точці з нами зв’язується лікар і консультує наші подальші дії. Також тут є шини, кисневий балон портативний".

Степан Семеген – водій швидкої допомоги. Приїхав отримати автомобіль з Бережан. Чоловік каже, нова швидка їм потрібна, бо попередня машина не всюди могла проїхати:

"Буквально недавно був виклик, була епілепсія, судоми. Треба було йти на такий горб вночі. Треба було забрати хворого, а ми не могли заїхати. В нас горбиста місцевість. Ми знаходимось в ямі. Практично всі вулиці знаходяться на горбах. Тому нам важко без такої машини. Вона повнопривідна. Нам якраз вона потрібна".

На Тернопільщині станції екстреної допомоги отримали автомобілі
На Тернопільщині станції екстреної допомоги отримали автомобілі. Суспільне Тернопіль

Ганна Мілух приїхала з Гримайлова. Жінка каже, працює фельдшером 40 років. Розповідає, машина, якою раніше їздили на виклики, часто ламалась. На нове авто чекали рік:

"Половину дороги доїхали, а половину тягнув трактор. Така в нас дільниця дуже важка, бездоріжжя. Але працюємо. Випадки були різні. І вмираючі хворі були, але ми встигали. Найважливіше – в машині жоден пацієнт не помер".

Директор обласного Центру екстреної медичної допомоги Михайло Джус каже, один автомобіль коштує понад 2 мільйони гривень. Він розповів, як обирали станції швидкої, яким передадуть машини:

"В першу чергу Бережани, бо вони мають гірську місцевість. Коропець – від Дністра. Золотий Потік – від Дністра і Мельниця - Подільська. Там є дуже погані дороги і ми мусили дати повнопривідні машини. Решта – туди де була 100% зношеність. Наприклад, у Гримайлові машина розвалювалася повністю. Щоб ми замінили повністю всі машини, нам треба ще 14 нових".

Загалом в області є 5 станцій екстреної медичної допомоги, 23 підстанції та 26 пунктів базування бригад швидкої. Медики екстреної допомоги мають 128 автомобілів, каже Михайло Джус.

Читати також

На початок