На Миколаївщині тривають курси для родин, які планують усиновлення дитини

На Миколаївщині тривають курси для родин, які планують усиновлення дитини

На Миколаївщині тривають курси для родин, які планують усиновлення дитини
Фото: unsplash.com / Hannah Busing

У Миколаєві відбуваються тренінги для родин, які бажають взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Навчання відбувається на базі Миколаївського обласного центру соціальних служб та триватимуть до 2-го листопада.

Про це в ефірі Українського радіо Миколаїв розказав заступник начальника служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації Олег Гускін.

"Станом на 25 жовтня навчаються чотири родини, тобто вісім людей. Протягом 2021 року вже закінчили навчання три групи, зараз це чотири родини", — розказав Олег Гускін.

За словами Олега Гускіна, сімейними формами виховання дітей є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

"Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років, а піклування — над дитиною у віці від 14 до 18 років", — розказав Олег Гускін.

Таким родинам надається підтримка та допомога. Наприклад, якщо береться на виховання дитина з інвалідністю, то надається підтримка та грошова допомога з розрахунку одного прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку двічі на рік.

"Окрема допомога надається сім'ям, які взяли на виховання трьох і більше діток з-поміж сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування для організації спільного відпочинку з розрахунку дві тисячі на одну особу на сім календарних днів", — розказав Олег Гускін.

Зі слів Олега Гускіна, в Миколаївській області ситуація з усиновленням є складною, бо цьому сприяли реформи: деінституалізації та адміністративної децентралізації, яка напряму стосувалася органів опіки та піклування, так як були ліквідовані районні адміністрації.

"Ці зміни потягнули за собою зміни кадрового складу соціальних служб. При створенні служб у громадах не завжди потрапляли ті, хто був раніше у службі. Багато необізнаних у цій справі є, тому іде спад кандидатів на усиновлення", — розказав Олег Гускін.

За словами начальниці служби у справах дітей Юлії Кравченко, у Миколаєві 11 дитячих будинків сімейного типу для 12 прийомних сімей. Загалом у них виховуються 102 дитини, позбавлені батьківського піклування, та сироти. Загалом із рідними виховуються 116 дітей. У місті 465 родин, які взяли на виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, та сиріт.

У 2020 році на Миколаївщині всиновили 45 дітей. До кінця 2021 року, можливо, за словами Олега Гускіна, ще 10 дітей усиновлять.

Що відомо

  • Станом на 25 жовтня в Миколаївській області 2752 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування, з них 87 відсотків дітей перебувають у сімейних формах виховання. Опіка, піклування – 1 864, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу 540 дітей. 41 будинок сімейного типу в області, 140 прийомних родин.
  • За дев'ять місяців 2021 року Служба у справах дітей влаштувала 35 дітей у прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, а вийшли 64 дитини за віком (до 18 років).
  • Вимоги до кандидатів на усиновлення передбачені чинним законодавством: стан здоров'я (певний перелік хвороб, які забороняють брати дитину на усиновлення), можливість влаштувати дитину за умовами проживання, відсутність судимостей та власний дохід.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди