Черкаські школярі готуються до театральної вистави

Черкаські школярі готуються до театральної вистави

Черкаські школярі готуються до театральної вистави
Суспільне Черкаси

Дванадцять учнів Першої гімназії Черкас повернулися із Польщі, де взяли участь у спільному проєкті під назвою "Двадцятий". Про це Суспільному розповіла кураторка групи Катерина Сухенко.

За її словами, із 28 вересня протягом трьох тижнів черкаські школярі спільно із тамтешньою та кримськотатарською молоддю готували однойменний спектакль за мотивами творчості своїх поетів 20-го століття.

Як розповів директор Першої гімназії Сергій Саєнко, спільний україно-польський проєкт вдруге ініціює та фінансує за рахунок грантових коштів громадська організація "Славос" із міста-побратима Черкас – Бидгоща. У 2017 році молодь обох країн презентувала театральну виставу "Дуб". Спектакль був присвячений подіям Майдану.

спектакль
Суспільне Черкаси

Школяр Микола Журба зачитав вірш Василя Стуса. Чому обрав саме цей твір — пояснив так:

"Я вважаю, що саме цей вірш ідеально відзеркалює те, як жило, боролося минуле покоління за те, щоб зараз ми жили в незалежній Україні".

Одна із кураторок Катерина Сухенко розповіла, що із віршами Ліни Костенко, Василя Симоненка та Василя Стуса, із власними діалогами та монологами учні першої гімназії Черкас виступали на польській сцені:

"В основі цього спектаклю мала бути продемонстрована творчість українських поетів шістдесятників, поетів-дисидентів кримськотатарського народу і польських поетів. За допомогою творчості цих поетів вони повинні були показати свій погляд у майбутнє, із сучасними загрозами як вони боряться, у якому світі вони живуть і з якими труднощами вони стикаються".

спектакль
Суспільне Черкаси

Вчителька зарубіжної літератури Ірина Смірнова додала:

"Це загроза для суспільства, це сучасні події, це події на майдані Незалежності, анексія Крима, війна на Сході, тобто діти дуже переймалися цим і вони показали те, що взагалі не повинно бути".

Учениця Марія Латишева зазначила:

"У нас була кримськотатарська група і вони розповідали про те, як їхні бабусі, батьки повинні були покинути Крим. Я розповідала свою історію, як мама на останніх тижнях вагітності переживала, тому що тато був активним діячем на Майдані, потім народився брат, почалася війна, переживання, чи залишимося ми на батьківщині".

Безцінним досвідом для себе називає участь у проєкті десятикласник Олег Шпунт.

спектакль
Суспільне Черкаси

"Вірші я не любив вчити, читати, для мене це було нудним, але після цього проєкту мені на стільки подобається їх читати. Я читаю, почав розуміти більше сенс віршів".

Зі слів Ірини Смірнової, нині учасники готуються вдосконалити виступи та презентувати спектакль «Двадцятий» у Черкасах та у Києві.

Авторка Наталія Старинець

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок