Вакцина від сказу з літаків: на Рівненщині почали кампанію з імунізації диких тварин

Вакцина від сказу з літаків: на Рівненщині почали кампанію з імунізації диких тварин

Важливо
Вакцина від сказу з літаків: на Рівненщині почали кампанію з імунізації диких тварин
Брикети з вакциною від сказу, які скидають з літаків / Суспільне Рівне

На Рівненщині розпочали кампанію боротьби зі сказомСказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої меддопомоги смерть неминуча. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. серед диких м'ясоїдних тварин. Вакцину-приманку, яку тварина має з'їсти, скидають з літаків. Про це 25 жовтня Суспільному повідомив перший заступник начальника Держпродспоживслужби області Олександр Костюк. Обробляють усю територію Рівненщини, окрім населених пунктів і водойм.

На поля і ліси Рівненщини з літаків АН-2 розкидають вакцину від сказу, вона призначена для диких м'ясоїдних тварин і має вигляд брикету.

Вакцина від сказу з літаків: на Рівненщині розпочали кампанію з імунізації диких тварин
приманка має запах, який приваблює тварину. Олександр Костюк радить не брати брикети з вакциною в руки

"Ці брикети з м'ясо-кісткового борошна, запах якого приманює тварин. Всередині є блістер з вакциною і тварина, поїдаючи цю приманку, розкушує блістер, вакцина потрапляє на слизову оболонку і таким методом відбувається вакцинація. Ці брикети безпечні для людини, навіть якщо їх взяти в руки. Але щоразу, розпочинаючи кампанію з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин, інформуємо, щоб люди знали й не чіпали ці приманки", – пояснив Олександр Костюк.

Для пероральної імунізації проти сказу диких м'ясоїдних тварин Рівненщина, за даними Олександра Костюка, отримала 360 тисяч доз вакцини. Приманки розкидають на всій території області, за винятком населених пунктів і водойм.

"Загалом, маємо охопити 400 тисяч кілометрів, фактично дві третини площі Рівненщини. Пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин – це щорічна кампанія, організована на рівні держави й відбувається в усіх областях. На Рівненщині проводимо її четвертий рік і маємо результати. Зараз число виявлених випадків від сказу серед диких м'ясоїдних тварин у рік тримається десь на рівні 20, а раніше, було й по пів сотні випадків на рік ", – зазначив посадовець.

Вакцину у літаки завантажують на аеродромі Воронів, що за 30 кілометрів від Рівного. За два дні, 23-24 жовтня, розкидали 100 тисяч доз вакцини, повідомив заступник керівника обласної Держпродспоживслужби. При цьому додав, що кампанія з імунізації диких тварин від сказу триватиме чотири-шість днів.

Читайте також

  • У 2019-му було зафіксовано до 50 випадків сказу на території області. У 2020-му році було 17 випадків.
  • На Рівненщині через випадок сказу вирішили відстрілювати диких тварин
  • Наприкінці березня на Рівненщині у селі Семидуби за 10 кілометрів від Дубна виявили сказ у домашнього кота, тварина вкусила господиню та через день загинула. В селі через це ввели карантин.
  • У Держпродспоживслужбі радять щороку щеплювати своїх домашніх тварин від сказу. Зробити це можна безкоштовно у ветлікарні на Малорівненській, 91 у Рівному.
  • У Рівному скажений кіт покусав семирічного хлопчика. Тварина належала сусідці, яка захаращує своє подвір'я та оселю сміттям і ніяк не реагує на скарги.
  • На Рівненщині виявили сказ у домашнього кота, тварина вкусила господиню та через день загинула. В селі через це ввели карантин.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок