У США схвалили вакцину для дітей від 5 років

У США схвалили вакцину для дітей від 5 років

У США схвалили вакцину для дітей від 5 років
Associated Press

Сполучені Штати схвалили щеплення від COVID-19 дітей віком від 5 до 11 років вакциною Pfizer-BioNtech, заявили органи охорони здоров’я 2 листопада, давши остаточний дозвіл на вакцинацію молодшої вікової групи.

Як повідомляє Радіо Свобода, директор Центру контролю та профілактики захворювань США (CDC) Рошель Валенскі схвалила використання дитячої дози, що становить одну третину дози, передбаченої для вікової групи від 12 до 17 років і дорослих.

Рішення відкриває шлях для початку щеплення дітей віком від 5 до 11 років вже з 3 листопада. За наявними оцінками у США можуть бути вакциновані 28 мільйонів дітей.

Раніше провідний експерт з інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі зазначив, що "якщо все буде добре, і ми отримаємо схвалення регуляторів і рекомендації CDCЦентр контролю і профілактики захорювань, дуже імовірно, що вакцини будуть доступні для дітей у віці від 5 до 11 років протягом першого тижня або двох тижнів листопада".

Читайте також: У "Дії" можна буде зробити COVID-сертифікат для дітей

За словами експерта, значна частина дітей зможе пройти повну вакцинацію до кінця року.

При цьому компанія Pfizer заявила, що її вакцина проти COVID-19 ефективна на 91% у віковій групі від п'яти до 11 років, повідомляє The Guardian. Застосування вакцини для дітей віком до 12 років розглядається як ключовий крок у боротьбі з пандемією, зазначає видання.

Що відомо

  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) розширило правила застосування бустерної дози вакцини проти COVID-19 для окремих груп населення.
  • У липні МОЗ України схвалило рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики щодо можливості вакцинації дітей віком від 12 років вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.
  • Згідно з результатами дослідження науковців американської Kaiser Permanente, ефективність вакцини Pfizer Inc (PFE.N) / BioNTech SE знижується з 88% до 47% через шість місяців після введення другої дози. Щодо штаму коронавірусу "Дельта", ефективність препарату становила 93% після першого місяця, але знижувалась до 53% через чотири місяці.
  • Управління з контролю за продуктами й ліками США дозволило використання бустерної дози вакцини Pfizer/BioNTech для літніх людей і деяких американців з високим ризиком зараження.
  • Виробники вакцин Pfizer і BioNTech подали до Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) заявку на дозвіл щеплення дітей у віці від 5 до 11 років.
  • Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні почнуть вакцинувати підлітків після того, як щеплення проти коронавірусу зроблять 50-70% дорослого населення.
  • Ізраїльські вчені визначили, що вакцина Pfizer/BioNTech проти COVID-19 є високоефективною проти штаму "Дельта".

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок