Рівне хоче від області отримати профтехзаклади, за які платить. Позиції сторін

Рівне хоче від області отримати профтехзаклади, за які платить. Позиції сторін

Ексклюзивно
Рівне хоче від області отримати профтехзаклади, за які платить. Позиції сторін
Сайт ВПУ №1

Рівне звернеться до облради та ОДА, щоб ті передали заклади професійно-технічної освіти у комунальну власність міста. Йдеться про п'ять закладів на території Рівненської громади, написав на своїй офіційній сторінці у Facebook мер Рівного Олександр Третяк. В департаменті освіти і науки пояснили, у якому випадку такий сценарій – реальний.

На чому наполягає мер

Рівненська міська рада підготувала звернення до голів Рівненської обласної ради, ОДА та директору департаменту освіти та науки РОДА, у якому проситимуть їх пришвидшити передачу закладів профтехосвіти у комунальну власність міста.

Таке звернення мер Рівного Олександр Третяк аргументував тим, що місто сплачує кошти на забезпечення профтехосвіти на території громади, проте впливати на них місто не може.

"Проблема ще й в тому, що зараз ті спеціальності, які готують наші заклади ПТО, не відповідають реальним вимогам ринку. Хоч місто фінансує галузь, але впливати на адміністративні рішення ми не можемо. Бо всі нові спеціальності слід далі відкривати через міністерські кабінети", – написав Олександр Третяк.

Він уточнив, що матеріально-технічна база закладів залишається у державній власності. За його словами, рішення про передачу п'яти закладів Рівнерада прийняла ще у 2017 році за минулої каденції, проте його не реалізували.

За інформацією мера, Рівненська громада п'ять років фінансує Технічний коледж НУВГП, Рівненське ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі, Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну, Вище професійне училище №1 та Рівненський професійний ліцей. На початку 2021 року до списку додався і Квасилівський професійний ліцей.

У 2017 Рівне сплатило закладам понад 76 мільйонів, а у 2020 році сума зросла до більш ніж 97 мільйонів. У 2021 році сума виплачених містом коштів складає майже 144 мільйони гривень. Міський голова зазначив: у закладах профтехосвіти навчають 982 учні з Рівного та 2537 учнів з області.

Що кажуть в Рівненській облраді та в ОДА

Керівниця пресслужби Рівненської обласної ради Юлія Василенко повідомила Суспільному: коментувати ситуацію з передачею закладів освіти в обласній раді поки не можуть, бо жодних звернень ще не отримали.

За словами керівника департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петра Коржевського, згідно з законом заклади професійно-технічної освіти не можуть бути у власності міст обласного значення. Проте, це може мати місце, якщо рішення про передачу закладів прийме Рівненська облрада.

"Це може бути тільки за умови, якщо сесія Рівненської обласної ради прийме таке рішення і передасть у власність з дотриманням умов – не зміни цільового призначення, надання освітніх послуг відповідно до запитів ринку праці тощо. Відповідно до бюджетного кодексу, функцію забезпечення фінансування до 2022 року було передбачено містам, обласним центрам, враховуючи їхню наповненість бюджету, спроможність утримання таких закладів", – розповів Петро Коржевський.

Згідно з його словами, фінансування закладів ПТО – це обов'язок міст обласного значення. Своєю чергою область бере участь у різного роду проєктах – створенні науково-практичних центрів з різних грантових проєктів, різних бюджетів, в тому числі з державного.

Що стосується нібито невідповідності кадрів до ринку праці, то очільник освіти до такого твердження мера ставиться скептично.

"Ми відстежуємо, робимо дослідження, працюємо з роботодавцями. Я б хотів, щоб якщо ми пишемо якісь дописи, то щоб вони мали якісь посилання на дослідження, якусь аргументовану думку", – додав посадовець.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок