Олена Усенко представить Україну на Дитячому Євробаченні-2021: чому журі за неї проголосувало

Олена Усенко представить Україну на Дитячому Євробаченні-2021: чому журі за неї проголосувало

Олена Усенко представить Україну на Дитячому Євробаченні-2021: чому журі за неї проголосувало

Переможницею Національного відбору на Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2021 стала Олена Усенко, яка виконала пісню "Важіль". Олена отримала найвищі оцінки як від журі, так і глядачів, взявши у сумі 63 бали. Але попри перемогу і схвальні відгуки у члена журі Ігоря Кондратюка були зауваження до музичної композиції.

Олена написала пісню "Важіль" влітку цьогоріч. Почала працювати над нею в липні і завершила у вересні, коли Суспільний мовник приймав документи на участь у нацвідборі.

"Важіль — це як прийняття рішення, рішення жити саме так, як ти цього хочеш, наповнювати своє життя прекрасним і жити, поки є час, тому що життя насправді найважливіше, що в нас є", — сказала Олена після виступу.

Журі номер співачки сподобався і піснею, і виконанням.

Головний редактор Karabas Live, музичний журналіст Ігор Панасов сказав, що Олена – це той випадок, коли слухаєш і сам собі говориш: "Вірю". "Мені дуже сподобалося, як вона поєднала ліричне і драматичне, тобто у пісні є розвиток, колізії, драми, – прокоментував Панасов. – І вона перейшла зі спокійної манери у дуже експресивну легко, це їй вдалося".

Співачка і представниця України на Євробаченні-2010 ALYOSHA сказали, що в неї бігли мурахи по шкірі, коли співала Олена. "З першої ноти і погляду відчувається, що дуже чесно", – сказала вона.

Зауваження Кондратюка

Телеведучий і продюсер Ігор Кондратюк розділив свій коментар на дві частини – назвав плюси та мінуси. З хорошого – виступ дуже високого рівня.

"Ти серед одинадцяти учасників на цьому конкурсі виглядаєш підставою. Знаєш, що таке підстава? Коли дитячі спортивні команди грають, і там такі бігають дядьки на голову вище, а вони просто паспорт підробили. Це не про твій вік, а реально набагато солідніше виглядаєш, – сказав Кондратюк. – Це є плюс, тому що ти впевнена, ти гарно співаєш, пишеш складну композицію, яку розумієш, і видно, що ти пишеш її не один день. Але мінус полягає в тому, що вийде десятирічна дитина [на конкурсі у Парижі], яка буде співати ні про що, і вона буде мати перед тобою перевагу".

Друге зауваження Кондратюка стосується назви. Він сказав, що коли глядачі будуть дивитися список пісень 19 учасників фіналу Дитячого Євробачення, то побачивши "Важіль", що на англійську перекладається "Lever", будуть питати: "Що це означає?"

Зауваження Кондратюка не залишилися без відповіді. ALYOSHA сказала, що пісня пасує конкурсу, бо несе в собі те, що всі діти розуміють і відчувають. "Інколи діти говорять нам такі фрази, що ставлять нас в ступор. Ти думаєш: невже він в такому віці може усвідомлювати такі речі? Зараз діти зовсім інакші, не такі, якими ми були. Вони розумніші і чутливіші".

Найнижчий бал поставив Балабанов

Найвищі бали Олені Усенко поставили члени журі ALYOSHA, Панасов та музикознавиця Люба Морозова – 11 кожний. Кондратюк поставив 10 балів, а представник України на Дитячому Євробаченні-2020 Олександр Балабанов – 9 балів.

Від глядачів Олена отримала 52 бали, тож у сумі має 63 бали. І журі, і глядачі віддали перемогу Оленці.

Олена Усенко представить Україну на Дитячому Євробаченні-2021: чому журі за неї проголосувало
Як за Олену Усенко проголосувало журі.

Олена Усенко представить Україну на Дитячому Євробаченні-2021: чому журі за неї проголосувало
Результати голосування журі та онлайн-голосування.

"Минулого року мені було шалено важко вибирати між Олександром Балабановим і Оленою Усенко. І я дякую Балабанову, що він сьогодні сидить поруч, і мені не треба вибирати між ними, – сказала Морозова. – Я так само за Олену Усенко голосувала минулого року, вона отримала від мене найвищий бал. І я щаслива, що цього року вона не просто мене не підвела, – вона виросла за рік. Вона мене вразила, наскільки може бути різною".

"Я хочу сказати усім величезне дякую. Дякую Олександру Балабанову, тому що перемогою минулого року ти дав мені стимул. Я говорю величезне "Дякую" усім членам журі!" – відреагувала Олена, дізнавшись про перемогу.

З другої спроби

Олені Усенко 14 років. Вона живе в Білій Церкві у Київській області. Навчається в Katapulta art music school. Минулого року брала участь у національному відборі "Дитячого Євробачення" та потрапила до фіналу, але тоді журі обрало переможцем Олександра Балабанова. Він представив Україну на конкурсі, який відбувся дистанційно через карантин. З піснею "Відкривай" посів 7 місце з 12 учасників.

Олена Усенко у нацвідборі 2020-го співала авторську пісню Never get free. Тоді у дівчини було довге волосся та інший образ. Ці зміни Олена пояснила тим, що давно хотіла зробити собі каре. "І ось я вмовила маму", – сказала співачка для влогу "Бонжур, Дитяче Євробачення".

Наставницею Олени є музичний продюсер і композитор, педагог з вокалу Катерина Комар, учениці якої раніше виступали на сцені Дитячого Євробачення.

"Рівно 4 роки відділяє мене між моїми дітьми та сценою Євробачення. Адже у 2013 році Україну представляла моя учениця Софія Тарасова, у 2017 – Анастасія Багінська, і тепер на Євробачення 2021 їде Лена Усенко", – написала Комар у Фейсбуці.

Що відомо

  • Дитяче Євробачення-2021 відбудеться у Парижі 19 грудня. У ньому візьме участь 19 країн і воно стане 19 за рахунком. Конкурс пройде в концерт-холі La Seine Musicale, розташованому на острові Іль-Сеґен посеред річки Сена.
  • Сцену прикрасять двома мостами та тисячею ліхтариків. Серед декорацій також буде Ейфелева вежа та купол – роздивитися ескізи можна за посиланням.
  • У національному відборі на Дитяче Євробачення брали участь 11 учасників: Олена Усенко, Дарина Реброва, Марія Ткачук, Дар'я Зінченко, Вероніка Морська, Софія Скварук, Анастасія Дорошенко, Дар'я Кривенко, Єлизавета Петрук і Карина Корнута та Арсеній Грищенко. Загалом на участь у Нацвідборі надійшло 118 заявок.
  • Фінал Національного відбору відбувся у прямому ефірі каналу UA: Культура.
  • За день до прямого ефіру від участі у нацвідборі відмовилася Анжеліна Макфарлейн. Співачці не вдалося отримати згоду автора пісні Angel of light на її використання у фіналі Нацвідбору та на міжнародному конкурсі відповідно до правил Європейської мовної спілки.

На початок