Успіх хмельницьких танцівників - у наполегливому тренуванні

Успіх хмельницьких танцівників - у наполегливому тренуванні

Успіх хмельницьких танцівників - у наполегливому тренуванні
Суспільне Поділля

За місяць від старту змагального сезону танцюристи народного аматорського ансамблю бального танцю «Успіх» Хмельницького міського будинку культури взяли участь у трьох Всеукраїнських змаганнях. Один із викладачів, Юрій Горобець, розповів: на національних кубках з сучасних і бальних танців виступали діти різного віку, і на кожних змаганнях хмельничани здобували нагороди.

П’ятнадцятирічний Дмитро Горобець з тринадцятирічною Уляною Крисько у парі за неповний місяць від початку змагального сезону двічі ставали віце-чемпіонами двох національних кубків: у Києві та Львові. Дмитро пригадує: було важко, тому що змагання всі на високому рівні, були пари зі всіх міст.

Дмитро Крисько займається танцями з чотирьох років, Уляна-з п’яти. Танцівниця каже: найбільшу конкуренцію на Всеукраїнських змаганнях їм складають кияни. Так сталося й цього разу: перше місце посіла пара з Києва.

На змаганнях із бальних танців учасники виконують стандартну і латиноамериканську програми. В кожній - п'ять танців: вальс, віденський вальс, фокстрот, квікстеп, танго та самба, румба, ча-ча-ча, пасодобль і джайв, розповідає Дмитро. Додає: «Ми танцювали категорію «Юніори-2 оупен» та «Резінстари», це найкращі категорії в цьому віці. Готувалися наполегливо, кожен день танці по дві години мінімум».

Балетмейстер Юрій Горобець говорить про підготовку цієї та інших пар ансамблю до участі у Всеукраїнських змаганнях: «Технічна підготовка, фізична підготовка, психологічна. Вони мають бути однією, цілою командою».

Щоденні кількагодинні тренування, продовжує тренер, далися взнаки. На трьох національних кубках у Києві, Львові та Тернополі хмельничани не залишилися без нагород: «В нас були різні місця: і перші, і другі, і треті. В цілому, ми дуже задоволені відкриттям сезону, ми так його чекали. Діти готувалися і дуже зраділи, що є виступи, і гарно представили наше місто і нашу область на цих змаганнях».

Хореограф продовжує: усі викладачі вакцинувалися, заняття проводять згідно з санітарними нормами, та все ж побоюються можливого повного локдауну.

Уляна Крисько згадує: тоді танцівникам доводилося тренуватися онлайн вдома.

Юрій Горобець каже: наразі невідомо, чи проводитимуть цього сезону змагання для танцюристів, які є першою й найважливішою мотивацією для дітей. Та й фізичну і технічну форму треба тримати.

На початок