Ковтун посів сьоме місце на чемпіонаті світу в першому за 16 років українському фіналі на поперечині

Ковтун посів сьоме місце на чемпіонаті світу в першому за 16 років українському фіналі на поперечині

Ковтун посів сьоме місце на чемпіонаті світу в першому за 16 років українському фіналі на поперечині
Gimnastična zveza Slovenije

Українець повторив результати своїх партнерів за командою у фінальному виді змагань.

Чемпіонат світу зі спортивної гімнастики, що проходив у японському Кітакюшю, завершився фіналом чоловіків на поперечині. Серед учасників уперше за 16 років був і українець – 18-річний Ілля Ковтун, який уже заробив на цьому чемпіонаті єдину "синьо-жовту" медаль. Раніше цього тижня він виборов "бронзу" в багатоборстві – лише другу в історії України.

До фіналу на поперечині Ковтун увійшов серед восьми найкращих гімнастів кваліфікації. Востаннє це вдавалося українцю Валерію Гончарову в 2005 році. Тоді він завоював на цьому снаряді "бронзу".

Ковтун поки що не дійшов до нагород у цій дисципліні на рівні світових першостей. У своєму дебюті в Кітакюшю Ілля посів сьоме місце, впевнено виконавши останню вправу змагань.

У кваліфікації українець був восьмим із оцінкою 14.2, а у фіналі отримав не набагато менше – 14.166, знизивши на 0.2 складність, але покращивши виконання.

Таким чином усі троє українців посіли сьомі позиції в останній день фіналів на чемпіонаті світу: на таких же місцях завершили змагання Анастасія Бачинська у вільних вправах та Назар Чепурний у опорному стрибку.

Читайте також: "Відкрилося друге дихання". Ілля Ковтун - про "бронзу" на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики

Чемпіоном світу на поперечині став чемпіон Азії-2019 на цьому снаряді, китаєць Ху Сювей. Він на одну десяту обішов олімпійського чемпіона в цій дисципліні, японця Дайкі Хашімото. "Бронзу" здобув американець Броуді Мелоун, який у Токіо-2020 зупинився за крок до олімпійської медалі й посів четверте місце.

Легендарний японець Кохей Учімура залишився поза нагородами: найстарший – 32-річний – учасник фіналу фінішував слідом за наймолодшим – Ковтуном – на шостому місці. Проте для триразового олімпійського чемпіона та десятиразового чемпіона світу цей виступ став свого роду реваншем за невдачу на домашніх Іграх у Токіо, де він навіть не відібрався до фіналу. Як і на Олімпіаді, Учімура брав участь лише в одному виді змагань, адже після низки травм і виснаження організму вже не може повноцінно виступати у своєму колись топовому виді – багатоборстві.

Спортивна гімнастика. Поперечина, фінал

  1. Ху Сювей (Китай) – 15.166
  2. Дайкі Хашімото (Японія) – 15.066
  3. Броуді Мелоун (США) – 14.966

...

  • 7. Ілля Ковтун (Україна) – 14.166
Читайте також: Як 18-річний Ілля Ковтун виграв медаль дорослого чемпіонату світу з гімнастики: коментар тренерки
  • Трансляція/запис останнього дня змагань за участі українських гімнастів:
Читайте також: 18-річний українець Ілля Ковтун завоював дебютну "бронзу" чемпіонату світу зі спортивної гімнастики

Що відомо

  • Ілля Ковтун – бронзовий призер чемпіонату світу та Європи 2021 року в багатоборстві, переможець загального заліку Кубка світового виклику 2020/21 у трьох із шести видів (вільні вправи, кінь, бруси).
  • Для 18-річного Ковтуна це дебют на дорослому чемпіонаті світу.
  • За всю історію збірна України здобувала три медалі у фіналах на поперечині: Олександр Береш – "срібло" в 2001 році й "бронзу" в 1997-му, Валерій Гончаров – "бронзу" в 2005-му.
  • Чемпіонат світу в Кітакюшю – перший за 20 років, на якому гімнастам дозволили розминку на помості перед фіналами в окремих видах.
Читайте також: Гімнастам дозволили розминатися на снарядах перед виступом у фіналах: чому це було заборонено
На початок