Працівники державних установ Запоріжжя забезпечені засобами захисту проти коронавірусу

Працівники державних установ Запоріжжя забезпечені засобами захисту проти коронавірусу

Працівники державних установ Запоріжжя забезпечені засобами захисту проти коронавірусу

У Запоріжжі індивідуальними засобами захисту проти коронавірусу забезпечені всі працівники, котрі під час роботи стикаються з великою кількістю людей - державні установи, соціальні служби, центри надання адміністративних послуг, лікарні тощо. На випадок фіксації хворих на цю хворобу, в обласній інфекційній лікарні підготовлено 40 ліжкомісць, проте існує можливість - в разі необхідності - довести кількість ліжкомісць до 200.

Валерій Еделєв, радник міського голови Запоріжжя

Валерій Еделєв, радник міського голови Запоріжжя

«Сьогодні нашим міським управління припрацьовуємо можливість розгортання додаткових місць у наших лікарнях - це 9, 1 лікарня та інші. Така робота ведеться, у випадку необхідності ми все це зробимо», - розповів радник міського голови Запоріжжя Валерій Еделєв.

Випадків захворювання на коронавірус у Запоріжжі й області не зареєстровано. Про це сьогодні повідомив керівник Запорізького обласного лабораторного центру Роман Терехов. Натомість, посилений режим перевірки пасажирів на залізничному вокзалі «Запоріжжя-1» та на місцевому летовищі. Щоденно в аеропорту температурний скринінг проходять до 700 осіб, що прилетіли міжнародними рейсами. Пасажирів із підвищеною температурою каретою швидкої доправляють до місцевого медпункту.

У Запоріжжі й області випадків захворювання на коронавірус не зареєстровано

Фельдшерка медпункту «Міжнародного аеропорту Запоріжжя» Інна Толстокорова демонструє спеціальний пірометр – безконтактний термометр. За допомогою цього приладу всім пасажирам міжнародних рейсів вимірюють температуру.

Інна Толстокорова, фельдшерка медпункту «Міжнародного аеропорту Запоріжжя»

«Якщо потрібно, можна тричі виміряти температуру, аби похибка була меншою. У нас їх 6 штук. Цього достатньо. Термометр підносимо до лоба і він за дві секунди виміряє температуру», - каже фельдшерка медпункту «Міжнародного аеропорту Запоріжжя» Інна Толстокорова.

Марк Гіренко, перший заступник директора комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Запоріжжя»

«Якщо у когось із пасажирів температура 37,9 і вище, цей пасажир виводиться з усього потоку пасажирів, на нашій швидкій медичній допомозі доставляється в медпункт, у нас є ізолятор. І тут уже проводять обстеження спеціалісти. Беруться аналізи і на підставі цього робиться висновок, хворий пасажир чи ні. Всі без зайвих зауважень оперативно проходять процедуру, поміряли температуру і далі вони сідають в автобус і їдуть до терміналу», - повідомив перший заступник директора комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» Марк Гіренко.

У Запоріжжі й області випадків захворювання на коронавірус не зареєстровано

А у спеціальному ізоляторі є протичумні костюми, котрі використовують у разі виявлення симптомів хвороби. Також сюди з трапу літака привозять людей із підвищеною температурою. «Особливу увагу потрібно приділяти тим, хто прибув із Китаю, або громадянам Китаю, або з азійських країн. На самому початку епідемії ми знімали таких пасажирів із рейсу і привозили в ізолятор детально обстежували. Були два пасажири, у яких була підвищена температура. Приїхали спеціалісти з лабораторного центру, детально обстежили. Зауважень не було», - розповів перший заступник директора КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» Марк Гіренко. Експрес - тестів на визначення коронавірусу у Запоріжжі немає. Про це повідомив керівник Запорізького обласного лабораторного центру Роман Терехов.

Роман Терехов, керівник Запорізького обласного лабораторного центру

«Спочатку шляхом виключення лабораторна діагностика виключає інші інфекційні захворювання : грип, аденовіруси. Після цього матеріал направляється у Київ. З 10 березня в Україні повинні бути завезені експрес-тести, які можна буде використовувати і в домашніх умовах. Хочу зазначити також, що смертність від коронавірусу нижча, ніж від грипу. Важливим є віковий період. Жодного в світі випадку смертності не зареєстровано серед дітей від 0 до 9 років. Суттєвий зріст спостерігається у категорії людей 70-80+. Випадки смертності від коронавірусу, як правило, супроводжуються загостренням інших хвороб: діабетом, або іншими інфекціями», - зазначив керівник Запорізького обласного лабораторного центру Роман Терехов. У Запоріжжі визначені лікарні, які надаватимуть медичну допомогу у випадку підозри на коронавірус. Це - обласна інфекційна лікарня. Там готові 40 ліжко-місць. За необхідності, їхня кількість буде збільшена до 200. Додаткові місця можуть виділити і на базі міських лікарень. Нагадаємо, наразі у 70 країнах зареєстровано понад 90 тисяч хворих на коронавірус. Перший випадок захворювання на коронавірус в Україні виявлений у Чернівецькій області.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди