У США росіян зарахували до "бездомних" національностей. У Росії відреагували

У США росіян зарахували до "бездомних" національностей. У Росії відреагували

Доповнено
У США росіян зарахували до "бездомних" національностей. У Росії відреагували
АР

Державний департамент США додав громадян Росії, які оформлюють візу, до бездомних національностей".

До "бездомних" у США зараховують громадян тих держав, де у країни немає власного консульського представництва або з якими у Вашингтона склалися нестабільні політичні відносини, які своєю чергою заважають американським дипломатам працювати.

Список "бездомних" національностей міститься в інструкції для заявників на візу. Тепер, згідно з цим документом, для оформлення візи до США громадяни РФ мають звертатися до посольства у Варшаві.

Окрім Росії, у переліку Куба, Ерітрея, Іран, Лівія, Сомалі, Південний Судан, Сирія, Венесуела та Ємен.

Коментуючи крок Держдепу, представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що США перетворили процедуру отримання візи громадянами Росії "на справжнє пекло і садизм".

"Прочитала, що Державний департамент вніс росіян, готових оформити візу в США, в категорію "бездомні національності". Вони перетворили банальну для 21 століття технічну процедуру в справжнє пекло, в основі якого — знущання на межі садизму", — написала вона у своєму Telegram-каналі.

Захарова звинуватила американських дипломатів у руйнуванні системи надання консульських послуг у Росії.

"Закривали консульства, скорочували штат консульських працівників, експериментували з тим, наскільки наша симетрична відповідь відрізняється від дзеркальної. Невже нікому з апологетів цієї брудної стратегії не спало на думку, що вони одночасно руйнують свої ж власні ідеали свободи?", — обурилась вона.

Що відомо

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пошкодував про закриття представництва НАТО в Москві та зазначив, що зараз відносини між альянсом та Росією опустилися до рівня, який був під час Холодної війни.
  • 18 жовтня Москва оголосила, що Росія призупиняє роботу свого представництва при НАТО, а у російській столиці припиняє роботу військова місія альянсу і його інформаційне бюро, що є відповіддю на скорочення місії Росії при НАТО.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

На початок