Вчитель школи пише ікони

Вчитель школи пише ікони

Вчитель школи пише ікони Оригінальне

Релігійні мотиви написані вчителем малювання прикрашають близько десяти храмів Андрушівського району.

Валентин Ковальчук вчить дітей малювати 35 років. Учні Андрушівської школи №1 кажуть, що Валентин Андрійович може навчити малювати будь-якого учня.

Дмитро Томчук, учень: "Валентин Андрійович проводить уроки досить весело, з ним не сумно. Він позитивний і життєрадісний".

Марія Рясіченко, учениця: "Коли ти малюєш просто, воно у тебе не виходить. Слухаючи Валентина Андрійовича і малюючи по схемі, як він показує, то виходить дуже гарно"

Вчитель Валентин Ковальчук каже, що діти – це як глина: що ти з нього зліпив, то така людина виходить. Завдання вчителя і батьків- спільна робота у вихованні підростаючого покоління.

У вільний від роботи в школі час Валентин Ковальчук пише ікони. Зокрема, для церкви села Гардишівка Валентин Ковальчук писав ікони упродовж року.

Микола, настоятель церкви: "В нашому храмі 4 ікони, які написані Валентином Андрійовичем. Ікони написати - це треба мати дар від Бога. Треба вивчити життя святого"

Іконописець Валентин Ковальчук каже, що для такої роботи потрібно готуватися духовно: просити благословення у священика, постити, відповідально ставитися до іконописного процесу. Тоді відчуваєш часточку Бога в серці.

У будинку Валентина Ковальчука зібрані більше ста картин. Тут і пейзажі, і натюрморти, є і філософські твори. Все це майстер написав упродовж тридцяти років.

Валентин Ковальчук, вчитель: "Іноді ідею виносиш довго, іноді спонтанно. Якщо взявся за роботу, яка в уяві твоїй ескізно пророблена, тоді легко переносити на полотно. Виїжджаю на пленер, пишу з натури, пишу етюди. Вдома переношу на полотно". Надихає художника на творчість кохання і любов. Валентин Ковальчук розповідає, що дружина Людмила – та муза, яка завжди поряд з ним

Людмила Ковальчук, дружина: "Мені цікаво з ним жити. Я для себе відкриваю такі речі, яких я до цього ніколи не бачила, не знала. Жити з такою людиною – задоволення".

Зараз Валентин Ковальчук завершує написання ікони для храму села Нехворощ. Художник каже, що під час роботи наче спілкується із Всевишнім…

Автор Леонід Харшан

Камера Олександр Данилюк

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди