У Харкові зареєстрували два випадки ботулізму: отруїлися батько та син

У Харкові зареєстрували два випадки ботулізму: отруїлися батько та син

Доповнено
У Харкові зареєстрували два випадки ботулізму: отруїлися батько та син
Суспільне Харків

Двоє людей перебувають у міській клінічній лікарні №2 з діагнозом "ботулізм".

Стан пацієнтів тяжкий, повідомляє обласне управління Держпродспоживслужби.

"Встановлено, що захворілі повʼязують виникнення захворювання із вживанням в їжу консервованих грибів домашнього приготування", — йдеться у повідомленні.

Захворілі — батько та син, розказала Суспільному головна санітарна лікарка області Любов Махота. Повідомлення про ботулізм до обласного центру контролю та профілактики хвороб надійшло 22 жовтня, сказала Махота.

Також консервами отруїлася мати, однак її не госпіталізували, сказала Суспільному начальниця Управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Тетяна Колпакова.

"Люди їли гриби власного приготування, які зібрали самі у лісі. Родина з трьох людей, жінка їла небагато", — сказала Колпакова.

Розслідуванням випадку ботулізму займається обласне управління Держпродспоживслужби.

Доповнено 12:26. Хворі — 75-річний чоловік та його 46-річний син перебувають у реанімації, сказала 25 жовтня під час брифінгу заступниця мера Світлана Горбунова-Рубан.

"У лікарні №2 є спеціалізоване токсикологічне відділення. Спочатку хворих доставили до лікарні невідкладної допомоги, лікарі розібралися у справі, з'ясували, що батько і син відкрили здуту банку з грибами, і навіть прокип'ятили ці гриби, рука викинути не піднялась, вони їх з'їли. У сина стан середньої тяжкості, у батька стан тяжкий. Лікуємо", — сказала віцемерка.

Що відомо

  • У серпні ботулізм реєстрували у харків'янки, яка отруїлася у Бердянську.
На початок